Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen 3d tervező program van...

??????. kérdése:

Milyen 3d tervező program van mac-re? Laptopvásárláson gondolkodom és ezen múlik, hogy mi mellett döntök. Eddig solidworks-el terveztem és teljesen megvagyok vele elégedve, ehhez hasonlót keresek macre is.

Figyelt kérdés
Industrial design engineeringet szeretnék tanulni, vagyis tárgytervezést, ennek megfelelő cad progi kéne.

2013. jún. 11. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs nagy választék, az Apple cuccokat általában nem ilyen felhasználói körnek szánják, ennek megfelelően nincs is igény a támogatottságra.


Az NX biztosan elfut, a ProE (ami most már Creo) talán a 4.0-ás verzióig volt támogatva.

2013. jún. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ezzel el is van döntve, maradok a windows-nál!
2013. jún. 12. 13:15
 3/11 Multigod97 ***** válasza:
Az első óriási hülyeséget írt. Pont hogy a grafikus dizájnereknek, építészeknek és egyéb ilyen nagy gépet igénylő programokra van. Szerintem összekeverte a játékkal. Amugy van AutoDesk-nek a CAD-ja, de sztem nézelődj a neten, fogsz találni egy párat :)
2013. jún. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Persze biztos hülyeséget írtam. Az Apple "dizájnos" cuccaiért majd pont a tervezők fogják kifizetni a felárat. Amúgy ha éppenséggel tudni akarod lassan már 10 éve vagyok a szakmába és egy olyan emberről nem tudok Magyarországon, aki MacOS-t használna ilyen célokra. Meg dizájnerek mi? Az nem gond hogy a programok 80%-a el se fut OSX-en? A tervezőknél szintúgy, a nagy hármasból csak az NX támogatja, de ettől függetlenül pont azt használják. Aztán ideírod az AutoCAD-et, pff.... ami szintén csak Windowson fut. :D


Szerintem ha konkrétumokat is írnál a hozzászólásodba, talán még komolyan is lehetne venni.


Ja, és Autodesk nem pedig AutoDesk........

2013. jún. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Multigod97 ***** válasza:
elnézést a nagybetüért. megbántam bűneimet.. amugy az Auto cad van mac-re :) és egy egy kicsit nézz utána
2013. jún. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igazad van, mondjuk az is hozzátartozik hogy kb. 10 évig nem volt támogatott, most tényleg az, aláírom.


De nehogy már egy AutoCAD-et ajánljál a Solidworks helyett. Mindenki tudja, hogy mi az oka annak hogy az AutoCAD még létezhet... Az egyetemeken egy helyen nincs a tantervbe AutoCAD, legalábbis én mostanában nem találkoztam vele. Creo - Catia - NX ezek képviselik a 21. századi megközelítést a gépiparban.

Ebből kettőt rögtön kihúzhatunk. Aztán még sorolhatnánk, akár a "design" területről is:


Autodesk Inventor - nem támogatott

3dsMax - nem támogatott

Softimage - nem támogatott

CorelDRAW - nem támogatott


Ezek tudod milyen fontos nevek? Direkt megnéztem az összeset, nem lett e támogatott valamelyik támogatott idő közben (mint az AutoCAD), de nem. Aztán akkor még a kisebb programokról nem is beszéltem.


A fontosabb programok minimum felét ki kell húzni OSX mellet.


Aztán ugye egy másik szempont:


Mennyi is egy 15-ös MacBook Pro? -550k a régebbi

El lehet-e végezni az egyetemet egy 150k-s laptopon? -röhögve

Használ-e egy tervezésre valaki laptopot egyetem után? -nem


Az Autodesk meg nem arról szól, hogy kisbetű vagy nagybetű mert ez nem véletlen eltévesztés. Azt írtad volna, hogy autodesk, egy szót nem szóltam volna. Aki rendszeres kapcsolatban van evvel a témával, annak naponta többször kiszúrja a szemét ez a felirat, ezek után nincs az az ember aki "AutoDesk"-nek írja le. Mindegy, ez legyen a legnagyobb probléma, szerintem te is pontosan tudod miért javítottam ki.


Egyébként nem vagyok hajthatatlan ember, várom az ellenérveket miért érné meg a hatalmas felárat egy MacBook? De még a felártól is eltekinthetünk, egyáltalán milyen érv szól mellette?

2013. jún. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

autocad 2d cadre jó főleg, teljesen más mint a solidworks. De autocad is kell nekem.

viszont corel-ről biztosan nem tudnék átszokni másra.

2013. jún. 13. 10:12
 8/11 A kérdező kommentje:

ja és az nem igaz, hogy senki nem használ laptopot tervezéshez. Aki sokat utazik az tuti hasznal ha senki nem hasznalna 500e feletti workstationt akkor eltünt volna a piacról.

Én Hollandiában szeretnék tanulni és elég sokszor fogok utazgatni ünnepekkor. Törzshelyemen meg lesz egy dokkoló és egy nagy monitor.

Szóval ha nem csak két pont között ingázik valaki, akkor egy ilyen laptopra van szüksége, mert a két asztali gépes megoldás nem megfelelő.

2013. jún. 13. 10:24
 9/11 anonim válasza:

Ne halgass arra aki butaságokat ír.

iMac-em van, és minden gond nélkül tudok bútorokat tervezni vele.

Adobe Illustrator szite ugyan azt csinálja, mint a Corel.

Windows-on nekem Corel Draw X6 volt, de az Illustrator messze felülmulja.

Persze nem csak ez létezik, de ha ragaszkodsz a Corelhez, megsúgom, de csak csöndesen, hogy az X3-nak van OS X verziója, csak nálunk nem ismert.

Az amerikaiaknál is vannak tervezők, designerek és mind mac-et használnak.

Az autocad is nagyon jó, csak borzasztó komplikált vele rajzolni.

2014. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
utolsó, felfoghatnád, hogy designer nem egyenlő egy gépészmérnökkel. CAD rendszerekre a világon nem sokan használnak mac-et, a járműgyártásban, bárhol, egy mac se fordul elő... A ruha meg a polctervezés egy másik szakma
2014. máj. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!