Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mért nem indul a Linux GRUB-ja...

Mért nem indul a Linux GRUB-ja? (többi lent! )

Figyelt kérdés

Teleptettem a Linuxot, ezzel minden oké volt, a végén kért egy újraindítást a telepítés befejezéséért, és mikor elindult, rögtön a Windows jött be. A partíción ott van az Ubuntu, hibakeresést is folytattam, az azt mondta minden rendben van, amikor elkezdtem újratelepíteni, akkor is érzékelte, hogy ott van, szóval gondolom a GRUB-bal lehet gond. Ilyen esetben mit kéne csinálnom? Még kezdő vagyok ebben a témában, ezért légyszi egyszerűen magyarázzátok el:).

Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. jún. 13. 15:12
 1/4 Emberek ***** válasza:

bootolsz live CD-ről, nyitsz egy terminált, és ott beütöd a következőket:


sudo add-apt-repository grub

sudo apt-get update

sudo apt-get install grub


és persze mindegyik után enter

2013. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
Aktív az a partíció, amelyikre a GRUB került.
2013. jún. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1.válaszoló: kipróbáltam de nem működött:(

2.válaszoló: ez látható: [link] a kicsi partíció lehet a grub a kettő nagy között?)

2013. jún. 14. 09:25
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
A kép nem található. A GRUBot mindig az MBR-be pakolja. Célszerű emiatt a teljes meghajtó legelejére telepíteni (pl. /dev/sda), így nem lesz ilyen gondod. Bootolj egy live médiát, és telepítsd oda. Telepítéskor megkeresi az összes indítható OS-t.
2013. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!