Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8 opredszerem volt...

Windows 8 opredszerem volt telepítve, egy másik meghajtóra felkerült a windows xp, mert van olyan ami csak ezt a oprendszert támogatja. Viszont újra indításkor már csak az XP-t hozzaelő. Hogy lehetne a win8-at is visszahozni?

Figyelt kérdés
Sok adatom és weblapom volt elmentve. Fontos lenne, hogy sértetlenül elérjem a win8-at is. És jobban is szeretem, mint az XP-t. Aki tud, az segítsen, köszönöm.

2013. jún. 13. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A Win XP felülírta a Win 8 bootloaderét. A Win 8 install CD-vel újra tudod rakni.

[link]

2013. jún. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vigyázat! Nem a Win8-at kell újrarakni, csak kijavítani az MBR-t! :)
2013. jún. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeket. Nem vagyok egy info zseni, szóval túl sokat nem értettem belőle. :S Mikor újra teszem, van olyan, is, hogy javítás. Elég csak arra kattintani? Tényleg köszi és bocsi az értetlenkedésért.
2013. jún. 13. 17:31
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

Itt jó kis ábrák vannak a leírás mellett, hogy mit is kell csinálni, miután elindítottad a gépet a telepítő CD-ről.

Az első ábrán a piros keretet nézd, ne a fehéret. :)

Az Advanced Options után kimaradt egy kép, ott a Command Prompt-ot kell választani majd. Beírod a "bootrec.exe /fixmbr" utasítást, enter, és ha végzett, újraindítás után elvileg jónak kell lennie. (Ha mégsem, akkor bocsi. :))

2013. jún. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!