Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux rendszerekre vannak...

Linux rendszerekre vannak ingyenes szoftverek?

Figyelt kérdés
Böngészők, levelezés, médialejátszók, képszerkesztők, tömörítés, írás/iroda (itt főleg az officera gondolok, tehát valami hasonló program), CD/DVD írás, takarítás, PDF, total commanderhez hasonló, vagy kompatibilis program, vírusirtó, stb.
2013. jún. 15. 09:10
 1/6 zsomkovacs ***** válasza:

Böngészők: Firefox, Chrome, Opera, Konqueror

Levelezés: Mozilla Thunderbird

Képszerkesztő: GIMP

Tömörítés: 7-zip, zip, gzip

Iroda: OpenOffice.org, LibreOffice


A többire most így hirtelen nem tudok példát fejből, de vírusirtó kivételével mindegyikből van jónéhány alapból mondjuk egy Fedorán/Ubuntun, még külön letölteni se kell. És akkor van még rengeteg letölthető is a repositorykban.

2013. jún. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:
100%
Ez vicc akar lenni? A linuxnak mondhatni jellemzője, hogy a programok legnagyobb része ingyenes. A felsoroltak természetesen vannak, bár azt nem tudtam megfejteni, milyen szempontból lehet egy program kompatibilis a Total Commanderrel. Vírusirtó is van, nem mintha túl nagy szükség lenne rá...
2013. jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:
100%

Ja, meg még a takarítás. Hát igen, az Windowsban nagyon fontos.

:)

2013. jún. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor vírusirtót már eleve felesleges rá rakni (tudtommal 10+ vírus van linuxra, amit összeszedni is művészet), egy program viszont kellene még, mivel linuxon programozni akarok, egy program, ami CSS, HTML, PHP, JavaScript (és alkönyvtárai) nyelveket tartalmaz, nem tudom, hogy ez kompatibilis-e: [link]
2013. jún. 15. 14:24
 5/6 tabaki ***** válasza:

Hát ugye, a Notepad++ pusztán egy okos szövegszerkesztő (némi plusszal kiegészítve, amitől félig-meddig fejlesztőkörnyezetnek nevezhető), tehát a nyelveket nem tartalmazza, legföljebb a szókészletüket ismeri, és ennek az alapján színezi a kódot. Ezt a Geany is tudja, amely linuxban is létezik, és szintén nagyon jó (én például Windowsban is azt veszem elő inkább).

Kifejezetten internetes kódokhoz én egyébként az Arachnophilia editort használom, ez Java-alapú, ergo mindkét rendszerben működik.

2013. jún. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2013. jún. 16. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!