Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8-on mik azok amiket...

Windows 8-on mik azok amiket törölni lehet?

Figyelt kérdés
%temp% mappán kívül, 30 gigás partició van csak neki, de gyárilag 16 gigát foglalt telepítéskor, mostmár 1 giga a szabad.... biztos vannak valami frissítések logok satöbbi... Hogyan optimizálhatnám, mely mappák törölhetők?

2013. jún. 16. 09:36
 1/8 CspCsj ***** válasza:

Először nézd meg melyik mappa mennyit foglal a C meghajtón.

Intézővel: Jobbgomb a mappán -> Tulajdonságok és látod hogy számolja a méretét.

Totalcommander: Szóköz a mappán és miután számol, kiírja a méretet a mappa neve után. (Ha almappákat is akarod nézni akkor így gyorsabb).

2013. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nézd nem kezdő vagyok a dolgogban, nyilván a windows mappa a legnagyobb, nincsenek programok telepítve, de a winSxS pl rengeteg 10GB ... lemezkarbantartó sem csinál semmit, a sok szemetet akarom kitörölni a tempeket mindent amivel nem omlik össze...
2013. jún. 19. 21:20
 3/8 CspCsj ***** válasza:

Elnézést, nem a hozzáértésedet akartam kritizálni, csupán valamerre indulni.

Nálam 27GB-os a C és ebből 9GB szabad, úgy hogy a winsxs 13GB (igaz, hogy én a pagefile-t csak 512MB-ra állítottam és a hibernálást kikapcsoltam - ez a kettő a memória mennyiségétől függően akár 7-8GB-ot is foglalhat)

A winsxs egyébként 5GB környékéről indul és minden rendszerfrissítéssel nagyobb lesz, mivel itt minden frissítés előtti rendszerfájl megőrződik, kompatibilitási célból (nem rendszervisszaállításhoz, azok külön tárolódnak).

2013. jún. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hibernálást én is kikapcsoltam, lapozófájlt átállítom, de akkor lényegében nincs olyan szemetes mappa a windowsba ami törölhető?
2013. jún. 20. 07:38
 5/8 CspCsj ***** válasza:

A lapozófájlt akkor érdemes "kicsire" állítani, amikor legalább 4GB memóriád van.

(ki is lehet kapcsolni, de min. 128MB ajánlott, mivel ritkán egy-egy program hiányolhatja a működéshez)


Konkrétan a winsxs mappát is lehet karcsúsítani - lehet hogy már megcsináltad, - pl. a frissítések véglegessé tételével (nem lehet majd eltávolítani őket) ezt a frissítések telepítése után pár héttel ajánlott, amikorra kiderült hogy nem okoznak gondot, tehát az eltávolításuk nem szükséges:

Parancssorba rendszergazdaként: "DISM /online /Cleanup-Image /SpSuperseded"


Aztán még a %windir%\softwaredistribution\downloads mappa tartalmát is törölheted ha a frissítések települtek, ide tölti le a frissítés idejére a szükséges állományokat.


Nálam ezeken a helyeken volt jelentős méretű nyereség.

2013. jún. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"DISM /online /Cleanup-Image /SpSuperseded"


Ez már megvolt, a másik az csak 600Mb, de valszeg az lesz, hogy Nero 12, Office 2013 átkerül másik particióra, amúgy az jó ha a lapozófájlt nem a C-re nyitom meg?

2013. jún. 20. 21:34
 7/8 CspCsj ***** válasza:

Persze, a lapozófájl bármelyik meghajtón lehet.

A programok meg mehetnek máshova, vagy pl. az Easeus Partition Masterrel tudod tologatni a partíciók határait: a C utáni partíció elejét eltolni majd a C végét is és így a C-hez adhatsz 10GB-ot vagy amennyi kell. (a műveletek elvégzését újrainítás után a windows betöltődése előtt végzi el, lehet eltart vagy 10 percig mire átmásolja az átadandó helyről az anyagot)

2013. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azthittem, ehez le kell formázni köszi :D
2013. jún. 21. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!