Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki milyen operációs rendszert...

Ki milyen operációs rendszert használ?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból kérdezem :) Nekem eddig XP-m volt, és végre valahára pár nappal ezelőtt felkerült rá a Win7. Nektek milyen van? A Windows-t, a Linuxot vagy a Macintosh-t részesítitek előnyben?

2013. jún. 21. 12:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Melóban: Win XP

Otthoni gépen: Ubuntu 12.04 (+Cinnamon)

Feleségem gépén: LMDE (Cinnamon)

A netbookomon: Lubuntu 12.04

A telefonomon: Android (ICE)

Anyukám gépén: Ubuntu 12.04 (Gnome Classic)

2013. jún. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

3 hónapja használok win8-at PC-n. Teljesen használható PC-n, minden probléma nélkül, nem kell hozzá érintőképernyő se, nincs benne semmi ördöngösség, csak el kell rugaszkodni a régi dolgoktól és meg kell tanulni ezt is használni. És még csak nem is nehéz. Egyszerűen arról van szó, hogy más lett ezzel a start menü eltüntetéssel a szájíze a dolognak, meg a csempés felület hozzájött, így sokan bepánikoltak. Vagy egyszerűen nem tetszik nekik, ami viszont szubjektív csak sokan a saját véleményüket tényként adják tovább. Leginkább azokat az innováció-gyilkosokat nem értem, akik letöltenek mindenféle pluginokat win8-ra hogy legyen megint start menüjük, stb. és a végére úgy néz ki az egész mint a win7. Akkor miért nem használ inkább win7-et? A win7 egy nagyon jó operációs rendszer és ha ő neki az bejött, akkor annál kell maradni.

Én szerintem éppen ideje volt újítani az egészen egyet, mert ez a start menüs asztali ikonos valami már lassan 20 éves. Sőt én inkább azt hiányoltam a win8-ban, hogy csak ennyit újítottak. Mert ha már egyszer hozzányúltak egy ilyen windows őselemhez, mint a start menü, akkor eltakaríthatták volna az Asztalt is és kitalálhattak volna az egész helyett egy új, használhatóbb, más gondolkodást igénylő felületet, amit újra kell tanulni. A metro jó iránynak tűnik, de ahhoz még kevés, és nem túl átgondolt, hogy átvegye a fent említettek szerepét.

2013. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Windows 8
2013. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, főleg a 12-esnek, igen tanulságos volt :)
2013. jún. 21. 18:22
 15/19 kovpet ***** válasza:
PC-n Debiant használok, telefonon meg Androidot.
2013. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Munkaban asztali gepemen: Zorin OS 6 Core (lenyegeben Ubuntu 12.04)

Munkaban a szervereken: CentOS

Otthoni laptop: Zorin OS 6 Ultimate (Ubuntu 12.04 egy rakat programmal)

Otthoni desktop: Linux Mint 13 (Mate ablakkezelo)

Otthoni Powerbook G4: a Mac OS valamelyik verzioja, nem tudom pontosan melyik. Mar kb. egy eve nem hasznalom, el kene adnom :D

A Windowst is hasznalom rendszeresen, naponta. Eleg meleg van errefele, tehat ki kell nyitnom a hazon az ablakokat hogy szelloztessunk egy kicsit.

2013. jún. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Wow, értem, köszi a válaszokat :D (ment a zöld kés mindenkinek!)
2013. jún. 23. 16:58
 18/19 kovpet ***** válasza:
A kést kihagynám, kösz :)
2013. jún. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Őőh, kezet* akartam írni :D
2013. jún. 24. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!