Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kép nagyítása minőségvesztés...

Kép nagyítása minőségvesztés nélkül lehettséges?

Figyelt kérdés
egy képet nagyítanék mert csak kb 600x480 ban van hogy kinyomtatom és lefotózom. azért hátha van rá egy program ami képes megcsinálni.

2013. jún. 22. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Nincs rá program, ez még mindig nem a CSI!

G.

2013. jún. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem a programon múlik, a képpontból álló képek nagyítása mindig minőségromlással jár. Nem tudja semmi kitalálni hogy a nem létező pontok helyén mi lehet, így a meglévőket kell széthúzni hogy kitöltsék a megadott területet.


Ha kinyomtatod és lefotózod, még mindig nagyítás történik, és ez a módszer nem egy minőségi megoldás, valószínűleg csak csúnyább lesz ha nem függőlegesen fényképezel vagy bemozdul, stb...


Vagy azt a méretet kell meghagyni amiben van, vagy keresni egy másik képet aminek megfelelő a mérete.

2013. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
megfelelő méretű kép nincs. amúgy fekete fehér tussal készített kép ( [link] azért gondoltam lehet hogy lehetne találni rá programot mert egy mome-s beszélt nekem valmit erről. az analóg fotózás elméletére alapoztam a nagyítási technikámat. ha 100% ban nyomtatok ki nincs minőségromlás, vagyis annak ellenére hogy a nyomtató is pixeleket közöl a papíron ez nem fog látszani és a nagy felbontású kép (ami állványról lesz fotózva) több pixelében foglalja majd magába azt ami elméletileg egy pixle volt a gépen de a nyomtatott papíron már tinta.
2013. jún. 22. 14:25
 4/10 A kérdező kommentje:
na mindegy ha nincs rá program akkor úgysincs más választásom
2013. jún. 22. 14:29
 5/10 anonim ***** válasza:

A kinyomtat-fényképez módszernél még mindig jobb a szoftveres nagyítás, de a kép minősége jobb nem lesz, hacsak át nem rajzolod vektorgrafikusba.

Itt egy kicsit nagyobban:

[link]

G.

2013. jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tabaki ***** válasza:

Ne add fel. Ez még mindig nagyítható, csak légy vele tisztában, hogy a hiányzó információt a program (mondjuk Irfanview) a saját esze szerint pótolja, úgyhogy nemigen lehet hitelesnek tekinteni. De nem biztos, hogy észrevehető lesz a különbség...

Akkorára nem fogod tudni így nagyítani, hogy megérje lefényképezni, de jól felkeményítve talán vektorizálhatod Inkscape-pel. Ez ugyan újabb áttétel, de ha jól sikerül, onnantól házfal-méretűre is nagyíthatod minőségromlás és fájlméret-növekedés nélkül. Érdemes megpróbálni.

2013. jún. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
azta! kösz szépen
2013. jún. 23. 00:50
 8/10 tabaki ***** válasza:

Egy próbálkozás:

[link]


Itt az Inkscape-be való SVG-változat:

[link]


Ezzel még lehetne bűvészkedni (pl. a rétegeket átszínezni, törölni vagy elmosni), de az én kis gépem nem bírja, rád hagyom.

2013. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tabaki ***** válasza:

Húha, most látom csak, exportáláskor disznóság történt, lehet, hogy már sok volt a gépemnek. De az SVG-fájl, úgy tűnik, jó.

...

Aha, ez lehet a baj! Úgy látom, kisebbet tud exportálni. Itt van:

[link]

2013. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aztamindenit. Pontosan ilyenre gondoltam csak te megcsináltad helyettem :D köszönöm! igen mostmár meg tudom szerkeszteni úgy hogy nyomtatható legyen! mégeszer köszi!
2013. jún. 23. 18:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!