Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A gimpről szeretnék kérdezni...

A gimpről szeretnék kérdezni pár dolgot. Hogy lehet egy fényképek pngre rakni?

Figyelt kérdés
Van egy blogom ahol kellene egy fejléc és nem akarok más terhére lenni meg úgy általában szeretek szerkeszteni.

2013. jún. 25. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha az átlátszó réteg a kérdés,akkor jobb klikk a réteg listában és átlátszóság(alfa csatorna) hozzáadása.

Mentésnél meg ki kell választanod,hogy png legyen.

2013. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fájl/exportálás, kiválasztod a listából a .png-t.
2013. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:
Vagy csak .png kiterjesztést írsz a név után, abból is tudja.
2013. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm már megvan így a segítséggel, és még egy kérdésem lenne. Megvan már a kép... és amikor elmentem nem képbe menti hanem úgy,hogy rákattintok és megnyitja a gimpet ( remélem értitek) Na és az,hogy kell rendes képbe rakni?
2013. jún. 25. 14:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne a mentés, mentés másként opciót válaszd, az a Gimp saját formátumába menti el a projectet. Az Exportálást választva lehet képformátumba menteni.


Ezt leírtam két válasszal korábban is, hogy az exportálás kell.

2013. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:

Biztos, hogy nem képbe menti? Mivel próbáltad még megnyitni (mondjuk Irfanview)?

Elsősorban arra gyanakszom, hogy a géped mappabeállításaiban be van pipálva az "Ismert fájltípusok elrejtése", emiatt azt sem tudod, mi történik a saját gépeden. Ha így van, nézd meg a Windows-súgót vagy guglizz rá, hogyan kell kiiktatni, és tedd meg. Ezek után már egyértelműen látni fogod, hogy milyen kiterjesztéssel mentettél. Ha tényleg .PNG-be, akkor valami miatt ahhoz a Gimp van társítva, de ez megváltoztatható, szerintem a fájlnévre jobb gombbal kattinva ott lesz "Társítás" menüpont is, és járj utána, hogy mi a teendő. Sajnos, én főképp linuxban matatok (most is), Windowsban meg a fene emlékszik rá, mit kell pontosan beállítani -- de egyszerű, ha véletlen az kell, ösztönből megcsinálom.

2013. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!