Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A legfrissebb ubuntu, vagy a...

A legfrissebb ubuntu, vagy a windows 8 bánik jobban akkuval? Esetleg a windows 7?

Figyelt kérdés
Az osx -et ne említsétek, tudom hogy azzal lenne a legjobb, de egyben a legdrágább is.
2013. jún. 25. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ubuntu
2013. jún. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez tipp, vagy tapasztalat?
2013. jún. 25. 18:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez az OSX-es dolog hülyeség, mivel egy nem Apple gépre telepítve nem lesznek meg a megfelelő driverek, ez által csökken a teljesítményt, és nő a fogyasztás, pl.: nem lesz megfelelő a ventilátorok vezérlése stb. A kérdésed másik fele pedig soktényezős, pl.: függ attól, hogy az Ubunture milyen ablakkezelőt telepítesz pl.: LXDE-vel biztos tovább bírja mint Unity-vel, Windowsnál a futószolgáltatások száma is sokat számít, pl.: egy Starterrel biztos tovább bírja, mint egy Ultimate-el.
2013. jún. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Figyelj a win7 több ramot stb használ! És win7 és ubuntu van a tanáromnak tovább bírja
2013. jún. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A legfrissebb Ubuntu kb. 6szor fagyott ki egy hét alatt nálam.Teljesen hétköznapi feladatok közben.Úgy esett hogy felújítottam a gépemet,előtte Win7-em volt.Két évig nem emlékszem egy lefagyásra se,gyors volt.Persze nem kell teli szemetelni mindennel amit nem is használsz,meg karbantartó szoftvereket nem árt használni,és rendbe rakni néha napján.Adtam egy esélyt az uborkának,hát kár volt lefutni a felesleges köröket.Szóval már vettem is meg a Win8-at,és tökéletesen fut.Ubuntu13.04 minden csak nem stabil.Azt hittem már,hogy a géppel van valami,mert mikor nem fagyott,akkor meg olyan bután,lassan reagált mindenre.Tehát attól hogy ingyen van valami,még nem lesz jó.Itt meg csak Ubuntu fanokat fogsz találni,azok meg elég elfogultak,az ilyenek győztek meg engem is,hogy milyen szuper rendszer az.Én nem vagyok semmilyen fan,de a tények makacs dolgok.Az hogy a Windows instabil rossz rendszer,én azt is megcáfolnám,meg hogy az Ubuntu olyan szuper,azt is.TAPASZTALATBÓL NEM FANSÁGBÓL.Szerintem nem használ kevesebb kakaót az Ubuntu13.04 se,mint a Win8.Régebbi verziók lehet,de ha a legújabb ilyen,akkor milyen fantasztikusak lehetnek azok?Apple gépre meg én úgy tudom külön hardware receptek vannak,hogy tudatosan olyan gépet kell összerakni,hogy az normálisan fusson.Persze vagy veszel egy Apple terméket,úgyis szinte ingyen adják.:)
2013. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a trágya gépeden, esetleg hozzá nem értésed miatt fagy, még nem az Ubuntu lesz instabil:P Persze biztos a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni:D
2013. jún. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezek szerint az Ubuntu-nak nagyobb a rendszerigénye,mint a Windows 7 Home Premium-nak,és a Windows8 Pro-nak?Mert azok gond nélkül futnak a "trágya" gépemen.Nem értek hozzá?Mire gondolsz?Feltelepítettem,fagyott,lassú volt.Ennyi.Végeztem.Ja,hogy még buherálnom kell a rendszert,hogy működjön?Ezért nem fog ez soha elterjedni.Olyan mint hogy van egy autóm,azt ha vezetni akarom tanuljam meg az autószerelő szakmát,mert máshogy nem működik.
2013. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Buherálás erős kifejezés, gondolom Windowson is felrakod a frissítéseket:P Jah képzeld Vistánál volt olyan hiba, hogy némelyik gépen a telepítés minden újraindítás után újraindult, hmmmm a drágalátos pénzes rendszered ennyit ér. És igen, ha van számítógéped, akkor értsél is hozzá, vagy legalább ne terjeszd a baromságaidat miszerint az Ubuntu instabil. Gondolom a legtöbb szerveren, és útválasztón azért fut Linux/BSD/Solaris vagy más Unix, mert olyan rohadtul instabil:P
2013. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Majd egy hosszabb hétvégén kipróbálom mind2 -t. Remélem a windows nyer.

2013. jún. 26. 12:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Felmentek a frissítések,de szerintem kompatibilitási bajok voltak itt,mert akkor sem szuperált.Amire mondhatod hogy nem az Ubuntu hibája,de ez lényegtelen,attól még nem recsegett kevésbé a hang a HDMI-vel a monitorTV-n.A Win8-on semmire sem volt szükség,egyből működött tisztán,hibátlanul a rendszer telepítése után.A mai kor elvárása az ÁTLAG embertől meg az,hogy egy rendszert olyan egyszerű legyen használni mint egy kaszát,és kb. annyi mindent tudjon vele csinálni,mint egy kombájnnal.Ez(is)kell hogy legyen a célja a fejlesztőknek,ez(is)a fejlődéshez tartozik.Ez vitte be a számítógépet az átlagember otthonába,nem a parancsok pötyögtetése,és ha tetszik,ha nem ebben nagy szerepe volt az MS-nek szerintem.Gondolom ezzel egyetértünk.Szerveres példád meg azért nem jó,mert ott van egy,ha nem egy csapat szakember.Más környezet,más célterület.Vistát meg nem használtam,de nem véletlen nem a legsikeresebb Windows verziók közé tartozik.:)A Windows se,de az Ubuntu se hibátlan akármilyen(szinte beteges)istenítés folyik az egyes fórumokon.Na mindegy,én nem hitvitát akartam nyitni,csak leírtam a tapasztalatomat.Biztos nem én voltam az első,meg nem is az utolsó aki így járt.Halihó.
2013. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!