Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok egy jó animáló...

Tudnátok egy jó animáló programot mondani?

Figyelt kérdés
Olyan kéne amivel rajzfilmet lehet animálni esetleg aki ismeri a Dumaragut vagy a HISHE(How It Should Have Ended-et youtubeon hát ahhoz hasonlót szeretnék csinálni úgy kinézetre kb. Nem kell olyan igazi 3d de szeretném a karaktereket több szögből is animálni néha lennének benne viszonylag pörgős animációk. Viszont ami a lényeg, hogy viszonylag gyorsan bele lehessen tanulni és mondjuk 2 hétnél ne teljesn többe egy 15-20 perces anyagot meganimálni. Meg az se hátrány ha van hozzá magyar tutorial úgy a komolyabb részére is mert az anime studio-hoz találtam tutorialt de az csak nagyon az alapokat mutatta meg.

2013. jún. 26. 04:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia ! Igen :) blender , cinema4D. Ezek mind jók
2013. jún. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:

Blender, de hogy neked mit jelent a gyors beletanulás... Mindenesetre nem lesz több, mint Maxbe vagy Mayába beletanulni. A képességei nagyon jók, ha a tieid is azok, a kéthetes terminus bőven tartható 20 percenként. Az aktuális verziót (2.67) kifejezetten kihegyezték a rajzfilmszerű megjelenítésre az eddig külön futó FreeStyle renderelő beépítésével.


Ha mégis maradsz 2D-ben, próbálkozhatsz a Synfig Studioval, bár nem tudom, ahhoz milyen szintű oktatóanyagot találsz.

2013. jún. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A gyors beletanulást arra értem, hogy mondjuk ezt a nyarat erre szánom persze nem 24/7-ben és utána legyen képességem egy színvonalas anyagot nem túl sok munkával(persze ölök bele időt) megcsinálni rendszeresen. :)
2013. jún. 27. 05:00
 4/7 tabaki ***** válasza:
Oké. A Blenderrel az a probléma, hogy előbb a modellszerkesztést is meg kell tanulnod, ami szintén nem két nap. De ha már tudod, garantálom, hogy kiváló, és gyorsan lehet vele dolgozni.
2013. jún. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg nekem olyan 2d-s animáció kell, hogy megvan rajzolva a széle mondjuk feketével tényleg mint egy rajzfilm mert 3d modelleket évekbe telne megcsinálnom :D
2013. jún. 28. 01:04
 6/7 tabaki ***** válasza:

A Blenderbe be tudsz hozni átlátszó hátterű PNG-képeket, mintha cell-lapokra lenne festve, és a lapokat ugyanúgy animálhatod, mint bármi egyebet. Szuper program, hidd el.

Sajnos, most nagyon kevés az időm, de majd megpróbálom legalább az alapjait leírni neked, ez még viszonylag egyszerű, aztán később apránként hozzátanulod a többit.

2013. jún. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát én akkor is inkább 2d-set csinálnék mert ha megtanulom profin csinálni és mondjuk lóvét is azzal keresek akkor már a 3d-s 2d-re való használata szerintem túl bonyolult lesz. Amúgy megpróbálkozok az anime studioval nekem nagyon bejön a használata szerintem a HISHE is azzal készül aztán ha komolyabban belemerülök elválik mi lesz. :)
2013. jún. 28. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!