Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vegyek új hdd-t vagy csak egy...

Vegyek új hdd-t vagy csak egy átalakítót?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Rendeltem egy új alaplapot aminek sata bemenetje van.Régi hdd-m IDE csatlakozós és most nem tudom hogy vegyek e egy új hdd-t vagy csak egy ilyen ide-sata átalakitót.Mi a véleményetek erről az átalakítóról?mostani hdd-m egy western digital 120 gb hdd.Meg vagyok elégedve a memoriájával ugyhogy ha nem muszály nem költök új hard drive-ra

2013. jún. 26. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, meg lehetne oldani:

[link]


De mivel a régi ide hdd-d már nem mai gyerek -szal kérdéses a kondíciója, a sebessége (a sata-hoz képest mindenféleképp lassabb), a megbízhatósága is-, ezért érdemes lenne hdsentinel-lel, v. vmilyen más hdd tesztelő progival leellenőrizni, mielőtt kiadsz pár ezer Ft-ot is egy ilyen átalakítóra, mert ha nem éri meg, akkor inkább az a pénz is mehetne egy új sata hdd-be.

[link]

2013. jún. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát én nem hiszem hogy ez a sz*r elérne bármilyen szintet is.szerintem veszek egy új hdd-t már ki is néztem egy 160 gb sata-s ,,hárdot,,.köszi a választ.
2013. jún. 26. 19:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Megoldható a csatlakoztatás az IDE- SATA átalakítóval, működni is fog de:

1. Az IDE winchesterek már lassúak

2. Az átalakító használatával ugyanolyan lassúak maradnak.

3. Sajnos ma már az újabb PC-kben az egyetlen dolog ami visszafogja még a rendszert az a merevlemezes winyó, ezért ha lassan is de elterjednek majd az SSD merevlemezek.

2013. jún. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!