Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudok dupla kontúrt...

Hogy tudok dupla kontúrt csinálni akár egy szövegnek photoshopban?

Figyelt kérdés

2013. jún. 27. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
ha tennél ide egy hasonlót,akkor legalább tudnánk,hogy mire vársz választ,
2013. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pl ilyen: [link]

Van az alap szöveg, annak egy körvonala, és még arra is egy körvonal!

2013. jún. 27. 11:46
 3/9 tabaki ***** válasza:
Biztos, hogy PS-ben is meg lehet csinálni, de Inkscape-pel még halál egyszerű is, mondhatni erre való, ilyenkor kell elővenni. Vagy az Illustratort, de egyrészt fizetős programot nem szoktam ajánlani, másrészt erre szerintem jóval kényelmesebb az Inkscape.
2013. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 csacsi2 ***** válasza:

Szerintem az (a képen) rajzolva volt.

PS -ban, jobb klikk a szöveg rétegen, Keverési beállítások / körvonalazás.

végtelen számu lehetőséged van a szövegek kinézetének megváltoztatására, próbálgasd,variálj, ami jól sikerül jegyezd meg!

[link]

[link]

2013. jún. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tabaki ***** válasza:

Jézusom, négy megás kép... szegény feltöltőkártyám!

Azért mutatom Inkscape-ben a dupla körvonalasat (csacsi2, az első képedet nem tudtam betölteni, bocsesz, ha az is az):

[link]

2013. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 csacsi2 ***** válasza:

Pedig az első nincs 4Mega :)Úgy vagyok vele , kissebbé lehet alakítani, de nagyobbá nem érdemes...

Az Inkscape-ben az útvonallá alakítás az mint a PS -ban a raszterizálás?

2013. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:

Nem, hanem amikor egy specifikusan leírt alakzatot -- téglalapot , ellipszist, vagy ebben az esetben betűket -- általános görbévé alakítasz. Az Inkscape csak akkor raszterizál, amikor bitképként exportálsz, addig mindent görbék formájában tárol, kivéve az importált bitképeket, de azokat nem is tudod a PS-ban megszokott módon szerkeszteni, csak torzítani.

Az ellentettjét viszont csinálja, tehát a raszterképeket vektorizálhatod.

2013. jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tabaki ***** válasza:
Ja, az elsőt nem a mérete miatt nem tudtam megnézni, hanem nem érte el a rendszer, már nem emlékszem, milyen hibaüzenettel. Nem 404 volt, hanem valami Bad Sector vagy efféle.
2013. jún. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! PS-ben a réteg másolással operáltam! Köszi a tippet!
2013. júl. 6. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!