Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van ilyesmihez program? (lent)

Van ilyesmihez program? (lent)

Figyelt kérdés
A youtube downloader-el leszedek egy videot !szeretnék egy 3 másodperc terjedelmu .gif-et késziteni ami ismétli onmagat !milyen programmal tudnam kivágni az illeto másodperceket a videobol és gif-et csinálni ?

2013. jún. 28. 20:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
2013. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
egyszerűbre gondoltam !
2013. jún. 28. 20:52
 3/20 anonim ***** válasza:
akkor keressél magadnak én honnan tudjam hogy neked mi ó és mi nem
2013. jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
nekem az "ó "az csak egy betű!de ez lényegtelen!egy progi kell,kössz ;)
2013. jún. 28. 21:05
 5/20 tabaki ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint VirtualDub, Avidemux.
2013. jún. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Format Factory
2013. jún. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A Format Factory az ami kellett nekem,nagyon koszonom,még egy annyi lenne hogy egy 1:20 perces videobol hogyan tudnám kivenni a lényeges részt ami 5 másodperces és amibol akarom a gif-et a Format Factory-val ?
2013. jún. 28. 21:45
 8/20 tabaki ***** válasza:

Ej, hová lett a válaszom? Na mindegy, Valószínűleg a VideoPad ingyenes változatával meg tudod csinálni. Közben leírtam neked egy a Format Factorynál bonyodalmasabb módszert az általam használt programokkal, mindenesetre ezt a szöveget is közlöm, ha már megvan:


Kedves Kérdezõ! A megoldás nem olyan egyszerû, mint szerettem/szeretted volna. Az Avidemux mégsem tud GIFet. A VirtualDub igen, viszont az áttekinthetetlenül sok féleképpen tömörített videók közül csak néhányat tud beolvasni, nagy a valószínûsége, hogy az általad letöltöttet nem.

Lehet, hogy van olyan ingyenes szerkesztõ, amellyel egy lépcsõben megoldhatod a kérdést, de én nem ismerem. Az én megoldásom három programot igényel -- Videopad Free, VirtualDub, és a Gimp képszerkesztõ -- viszont valószínûleg nálad is mûködik.


Elõször jön a VideoPad Free. Ez elég sokféle videót beolvas, de a lebutított ingyenes változatban le van tilva a GIF-mentés.

1. Olvasd be a videót (Add File).

2. A bal szélrõl húzd be a középsõ (Clip Preview) szerkesztõképernyõre.

3. A piros és kék zászlócskákkal jelöld ki a kivágandó részlet elejét és végét.

4. Húzd le az alsó videósávba (Video Track 1).

5. File => Export Video.

6. A megjelenõ ablakban: Adjál új nevet, aztán File format: .avi értéket állíts be. Most jön a legfontosabb: Nyomd meg az Encoder options... gombot.

7. Az újabb ablakban: Video Compressor: Microsoft Video 1 -- ez sajnos érezhetõen rontja a minõséget, de a VirtualDub tudja olvasni.

8. Okézás után a kisablak eltûnik, az alatta lévõben nyomd meg a Create gombot. Elkészült az alapvideó.


Következik a VirtualDub. Ez csak néhány formátumot tud beolvasni, azzal viszont sokmindent tud, és semmi nincs letiltva.

1. olvasd be a videót.

2. File => Export => Animated GIF. Elmented neked tetszõ néven.


Korai az öröm. Annak ellenére, hogy a GIF egy maximum 255 színû formátum, a VirtualDub teljes színmélységben mentette, ezért máshol rosszul jelenik meg.

Indítsd el a Gimpet.

1. Olvasd be a GIFet. A képen azt látod, amit akarsz, és minden fázis újabb rétegre töltõdött be.

2. A Kép menü Mód pontját RGB helyett állítsd Indexeltre, a megjelenõ ablakot okézd le.

3. Extra lehetõség! A téglalapkerettel jelöld ki a képnek azt a darabját, amelyre szükséged van (ugyebár, a fájlméret csökkentése érdekében érdemes minél kisebb mérete használni), azután Kép => Vágás a kijelölésre.

4. Mentsd el a fájlt (File => A 2.8 verzió elõtt csak a Mentés másképp ablakban, .gif kiterjesztést írva a fájlnév után, onnantól fogva Exportálás pont alatt).


Elkészült!

[link]

2013. jún. 29. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Atya ÚR Isten, ér ez ennyit....????
2013. jún. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 tabaki ***** válasza:

Á, nem olyan vészes ez, csak részletesen le akartam írni, hogy mindenképpen mondjak egy kész, ingyenes megoldást.

De szerintem nem... ;)

2013. jún. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!