Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit kell először feltenni? A...

Mit kell először feltenni? A bootloadert vagy az operációs rendszert?

Figyelt kérdés
Ha több operációs rendszer van a gépemen (1 vinyó, több részre van osztva), akkor a bios-ban be lehet állítani hogy melyiket indítsa boot loader nélkül?
2013. jún. 30. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem.

A bootloaderben lehet viszont alapértelmezettet megadni.

2013. jún. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van. És ha a régi oprendszer mellé teszel egy újabbat akkor a bootloader automatikusan felkerül...
2013. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
feltettem, és nem került fel...
2013. júl. 20. 15:36
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy az a gond hogy nem ugyanolyan a 2 op.rendszer?
2013. júl. 20. 15:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Az nem gond. Amikor az XP mellé feltettem a WIN7-et akkor automatikusan bootmenü fogadott. Valamit rosszul csináltál...
2013. júl. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálam nem volt semmi kérdés ilyenre, vagy lehet hogy elrontottam valamit, nem tudom.
2013. júl. 20. 20:49
 7/9 anonim ***** válasza:

nagy probléma így sincs. Teszel fel te egy bootloadert és kész:

[link]


A "Telepítés és bootloader" rész a te olvasnivalód...

2013. júl. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2013. júl. 21. 00:05
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos mikor kiválasztottam a másik op. rendszert azt írta, hogy valami hibás, vagy sérült, és nem lehet indítani. Valószínűleg ezért nem tette fel alapból a bootloadert.

Szerintem az új op. rendszer telepítése előtt működött még (nem vagyok benne biztos, mert nem használtam, csak hiba esetére van ott)

De a bootloadert köszönöm, jobb ha bent van (csökkentet móddal való indítás stb)

2013. júl. 21. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!