Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gép bekapcsolásakor a windows...

Gép bekapcsolásakor a windows intéző leáll! Mi a baj, megoldás?

Figyelt kérdés

Windows 7 64bitről van szó, Home edition, ami kalóz CD-ről, de eredeti kóddal van telepítve megbízható forrásból, számtekszervizből kaptam a CD-t, ott is azt használják, minden win7 verziót tartalmaz. Vírusírtóm a Microsoft Security Essentials. Rendszeresen használok CC Cleanert, szóval ezzel nem hiszem hogy gond van, programokból sincs sok.

Viszont, egyszer mikor új HDD-t vettem hozzá asszem samsung, nem sokkal rá volt egy áramszünet és azóta kattog a vinyóm ha komolyabban dolgozik, illetve bekapcsolásnál. ÉS még ez előtt a hiba előtt sokszor csinált olyat, hogy indításnál a BIOS-ig sem jutok el, mert az alaplap logónál kiakad a gép és semmi újraindítás nem használ csak ha áramtalanítom ás utána indítom el. Ez kb. hetente 2hetente fordult elő. Most ezt nem csinálja még, hanem az intéző nem akar indulni, próbálkoztam már mindenféle újraindítással, egyébként a ctrl+alt+del működik, így is csináltam újraindítást. Szóval gyanakodnék HDD-re, mert akkor miért indul el idáig, vírusra meg nem tok mit mondani szerintem nincs. Ja és kb. 3hétig le volt áramtalanítva az egész, mert nem voltunk otthon, bekapcsoltuk minden fasza volt, elmentünk otthonról és mikor még aznap hazajöttünk és bekapcsoltuk, azóta van ez az intézős hiba, és nem akar megszűnni. Várom a tanácsokat hozzáértő válaszokat, csökkentett módot nem próbálgattam, nem értek hozzá nem túrok bele semmibe.


Nagyon szépen köszönöm a segítségeket előre is!!!!! Nem vagyok gép közelben egy darabig, de megpróbálok gép konfgot adni: MSI alaplap asszem s775 G41M-P28 vagy vmi hasonló, proci AMD Athlon II X4 2,66GHz, 4GB RAM, VGA Nvidia GeForce 8600GT, Windows 7 64bit, Samsung HDD 400GB. A tápról fogalmam sincs de rendben van.


2013. júl. 2. 15:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és kiegészíteném annyival, bocsánat, hogy az Üdvözlésig is eljut, utána fekete képernyő van, de egér és tálca jelen van és a ctrl+alt+del is reagál. Azon kívül ugye a hibaüzenet és semmi más. Köszi
2013. júl. 2. 15:07
 2/7 Komplikato ***** válasza:

Hát s775 Intel lapban tuti nem Athlon II X4 van és fordítva.


Azt próbáltad, hogy indulás után behozod a Feladatkezelőt és ott elindítod KÉZZEL az explorer.exe-t? Néha előfordul, hogy valaki véletlenül kilövi a taskok közül és akkor nem indul el magától, addig meg nincs asztal se, meg start menü se. Most nem jut eszembe hol kel elindítani, talán az alkalmazások menü "új feladat" gombjánál?

2013. júl. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kezdj egy windows telepítő cd-vel és a telepítőben a javítást próbáld futtatni. Ha nem segít, akkor esetleg rendszervisszaállítási pont, végső esetben újratelepítés. Kattogó winyó rossz jel, ha egyszer van működő windowsod egy HD sentinel-t telepíts fel és nézd meg a merevlemez kondícióját
2013. júl. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké, kipróbálom kézzel elindítani az intézőt, de egyébként start menü az van. Ha ez nem megy akkor berakom a javítást, de újrarakni nem nagyon szeretném. Az a legrosszab, hogy úgy történnek ezek, mikor a gép gondolja. Tehát direktbe sem tudom megismételni a hibát, hogy könnyebb legyen a nyomozás. Akkor talán MSI 740 alaplap tényleg nem tom :D mind1. Köszi a válaszokat, próbálkozom. Remélem nem a HDD....az nem hiányzik most, de futtatok egy sentinelt is majd.
2013. júl. 2. 15:25
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak az a baj az egészben, hogy azóta nem tudtam bekapcsolni normálisan, tehát a hiba szüntelenül fennáll. Így nem fogok tudni sentinelt futtatni. Mindegy kipróbálom a többit, hátha gondol egyet majd, aztán bekapcsol. Köszönöm szépen, még jöhetnek ötletek ehhez, meg mondjuk az hogy miért akad ki a BIOS előtt még a gép...
2013. júl. 2. 15:32
 6/7 Komplikato ***** válasza:
Szerezz valami Linux telepítő CD-t vagy DVD-t, mondjuk valami Ubuntu-t vagy Kubuntut 9.x-től felfelé, és arról futtass memória és HDD teszter programot ...
2013. júl. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
állítsd vissza. Már velem is volt ilyen egy szervergépen, pont ugyan ez volt (jó csak a szünetmentestáp kapcsolt ki-be)
2013. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!