Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miert nem tudom kikapcsolni a...

Miert nem tudom kikapcsolni a laptopot?

Figyelt kérdés
1 honapos laptyopom 1 ora hasznalat utan behulyul, nem jon be a net, es nem tudom se ujrainditani se kikapcsolni...egyszeruen megnyomom a shut downt es nem tortenik semmi...
2013. júl. 2. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyomd folyamatosan a kikapcsoló gombot pár másodpercig, és ki fog kapcsolni!
2013. júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
probaltam....semmi....
2013. júl. 2. 22:33
 3/6 A kérdező kommentje:
csak elfeketedik a kepernyo, de mar visszahozni se tudom es kikapcsolni se.... csak ha kihuzom arambol, amivel elobb vagy utobb tonkre fogom vagni.....
2013. júl. 3. 08:49
 4/6 csacsi2 ***** válasza:

Mielőtt fizikai problémára gyanakodnék...

Valamelyik program nem áll le, valószínüleg ezért nem tud kikapcsolni!Próbáld Kilőni a feladatkezelőből a futó programokat leállítás előtt.

Írhattad volna az oprendszert.nézd meg az energiaelllátás/speciáli fülön, hogy a kikapcsolásra nem -e a készenlét van beállítva.

windows rendszeren :

Alkalmazások automatikus bezárása (lefagyás esetén is) kijelentkezéskor vagy leállításkor

futtatásba: regedit

keresd meg a következő 2 kulcsot:


HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop


majd az állítsd át az AutoEndTasks -et nullára mindkét helyen

(név=érték)


"AutoEndTasks"="0"


A másik a Számítógép leállítása a Windows leállítása után (ATX szabványú rendszer szükséges) ugyanúgy ahogy az előzőt.


HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

"PowerdownAfterShutdown"="1"


esetleg a lapozófájlt nem tudja törölni (vagy sokáig)leálláskor ezt kapcsold ki.


HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

"ClearPageFileAtShutdown"=dword:00000001


kényszerítheted az oprendszert, hogy zárja be a programokat gyorsabban (ezt nem szabad nagyon alacsonyra állítani) ez csak egy tweak, nem biztos hogy segít a problémádon:


HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

"WaitToKillAppTimeout" 5000

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

"HungAppTimeout"2000

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control

"WaitToKillServiceTimeout"5000

HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop

"WaitToKillAppTimeout" 10000


Elképzelhető, hogy rossz bios -beállítás okozza állítsd default-ra

így éred el:

[link]

2013. júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
vedd ki az aksit..:D
2013. júl. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszi a tippeket, elvittem egy szakertohoz, azt mondta h egy komoly virus tamadta meg, amitol sokminden mas program sem ugy mukodott ahogy kellett volna, vagy egyaltalan. :) koszi
2013. júl. 15. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!