Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GeoGebra: Hogyan tudnám ezt...

GeoGebra: Hogyan tudnám ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés
Határozott integrállal kapcsolatos. Egy példa: Az x^2 függvény és az x tengely által közbezárt területet szeretném kiszámítani az [1;2] intervallumban. A probléma az lenne, hogy ezt a területet szeretném valahogy színessel jelölni (kitölteni). Hogy tudnám megoldani? (Sokszöget nem tudok csinálni, ugyanis a "fenti" szakasz nem illeszkedik a függvény grafikonjára. Így csak két szakaszom van, az x tengely 1 és 2 pontjától a függvény grafikonjáig. Remélem érthetően fogalmaztam :D) Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2013. júl. 2. 23:02
 1/5 A kérdező kommentje:

Erre gondolok:

[link]

2013. júl. 2. 23:27
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem, hogy mi a gondod:

[link]

Nagyon szívesen segítek privátban is minden GeoGebrás kérdésben!

2013. júl. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ezt az integrálos dolgot nem kellett volna belevinni :D

Röviden, tömören: A megadott linken citromsárgával jelölt területet szeretném beszínezni GeoGebrával. Mint látható, ez az x^2 függvény és az x tengely 1 és 2 pontjai között van. Hogy tudnám beszínezni? Van rá lehetőség?

2013. júl. 3. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az integrálos megoldás a kézenfekvő, ha te nem "vitted volna bele", akkor is ezt válaszoltam volna. Miért baj az, hogy integrálos a megoldás?
2013. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az most mindegy, nem az integrál a lényeg hanem hogy hogy tudnám kiszínezni azt a területet :)
2013. júl. 3. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!