Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Újabb pc játékok közben...

Újabb pc játékok közben (amiket a gépigény szerint simán vinnie kéne a gépemnek) kékhalál és hibaüzenet. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy új videokártyát (Geforce 440 GT). Sok játék közben a betöltéseknél behoz kékhalált és 1-2 mp alatt újraindul a gép vagy kidob a játékból leáll a videokártya és kiírja, hogy az nvidia display eszközillesztő meghibásodott. Utána pár perc múlva kék halál. Mikor bejön a gép kiírja, hogy a rendszer súlyos hiba után állt helyre.

Ez a probléma játszhatatlanná tette az Obliviont. 10 percet játszok vele majd behozza a kékhalált a gép és ha picit játszok vele csak és kilépek kiírja, hogy oblivion.exe hibát észlelt ezért leáll stb. Leginkább ennél a játéknál akkor szokta ha épületbe vagy városba megyek be (töltésnél). Sokszor pedig csakúgy behozza/kiírja játék közben.

A Sims-nél akkor írja ki a hibaüzenetet mikor egy mentést akarok betölteni. Egy ideig tölti és leáll a videokártya. Néha pedig csakúgy behozza/kiírja játék közben.

A Risen-nél (aminek sokkal nagyobb a gépigénye mint a többinek) néha megáll max. 1 percig.

Az NFS: Carbonnál ritkán hozta be a kékhalált mikor töltődött a verseny.

Az NFS: Pro Street szintén játszhatatlan volt. 1 versenynél 2-3-szor állt le 2-3 percre.

A The Walking Deadnél (ami 5 epizódból áll) csak akkor volt gond amikor játék közben behoztam a feladatkezelőt, kidobott az asztalra (közben ment a játék) és megnéztem valamit neten. Akkor is kidobta az eszközilletős hibaüznetet és pár perc múlva kékhalál. Ennél még nem is volt bajom, biztos nem bírta a memória a túl nagy terhelést.

A Sonic All Stars Racing Transformed eléggé akadozik.

Az Alice Madness Returns szintén játszhatatlan 5-10 percet játszok vele majd kékhalál vagy hibaüzenet.

A Lego Harry Potter years 5-7 gond nélkül ment és a kisebb gépigényű játékok is (Rayman Origins, LIMBO, American Mcgee's Alice, Morrowind, STALKER Shadow of Chernobyl, Tomb Raider: Legend, Underworld, Torhclight), nagy meglepetésemre a Far Cry 2-vel se volt gond.

Az Oblionnál felraktam a magyarítást és a hozzá járó patcheket is + a grafikai "javitást", aminek nem sok értelme vot mert volt irva, hogy a processzorom kevés hozzá. A sims 3-at a régi videokártyám vitte ugyanolyan beállításokkal mint most, igaz mikor kocsival mentek a simek akkor végig akadt. Az obliviont is vitte a régi videokártyám, de közepes beállitásokon max. 10-15 fps-sel ment igy töröltem.

A legújabb nvidia driver van fent a gépen + DirectX10.


Gépem:

Xp szervizcsomag 3

Geforce 440 GT 1024MB (ha jól emlékszek xd)

2GB RAM 800 Mhz

AMD Athlon 64 X2 4400+ (gyári hűtővel)

Philips CRT-s (a régi klasszikus) monitor

Alaplap: ASUSTeK Computer INC. M2A-MX

Merevlemez: 233GB SAMSUNG HD252HJ (SATA)

Régi videokártyám: ATI Radeon X1200 (integrált)



Mindegyik játékkal közepes, maximum beállításokon játszottam 1024x768-as felbontással, max. 70 fokra szokott felmelegedni a processzor, videokártya, ami szerintem nem vészes. A gépigények szerint ezeket a játékokat simán kéne vinnie a gépemnek.


Memtest-et lefuttattam. Futott kb. 2-3 óráig, nem talált hibát.

Lefuttattam a PCmark 05-t. Ezeket a pontszámokat adta:

CPU: 4581

Memory: 3832

Graphics: 8080

HDD: 5828

Illetve lefuttattam a 3Dmark 06-t is. Ezeket a pontszmokat írta ki:

SM2.0: 3191

HDR/SM3.0: 2879

CPU: 1648

Ezek szerintem elég kevesek, de valószínűleg a beállítások miatt.

Ezeket a beállításokat adtam meg teszt előtt a 3Dmarkba:

1024x768

Anti-aliasing: 8 sample AA

Anti-aliasing quality: 0

Texture filtering: Trilinear

Anistrophic level: 1

VS profile: 3_0

PS profile: 3_0

Force full precision, disable HW shadow mapping, disable post-processing, force software vertex shader, color mipmaps, force software FP filtering: NO (az összesnél ez volt)

Repeat tests, fixed framerate: Off (mindkettőnél ez volt)


Hozzátenném, hogy a gépem tele van vírusokkal és érdekes dolgokat szokott csinálni, sokszor le szokott fagyni a gépem, főleg Chrome használata közben.


Melyik hadverrel lehet a gond? Mit tehetnék?


2013. júl. 3. 18:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Xp basz*d Win7 és lehet hogy megjavul :DDD
2015. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!