Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MySQL UPDATE parancs?

MySQL UPDATE parancs?

Figyelt kérdés
Csináltattunk egy számítástechnikai webshop amiben az árakat valahogyan ugye frissíteni kell, de ezt ugye nagyon sok időbe telne megtenni, ha egyenként kezdük átirogatni. Ezért hallottam erről a mysql-ben az update parancsról. Az lehetséges ezzel a parancsal, hogy egy adott nagyker adott árát "figyeli" és ha változás történik az árban akkor egy bizonyos összeggel vagy százalékkal frissíti a webhopban lévő árat is automatikusan?

2013. júl. 3. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
ehhez már trigger kéne
2013. júl. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az mi? :D mondtam hogy nem én csináltam a honlapot, bár lehet aki csinálta ezt is emg tudná oldani de az biztos jó drága lenne :D
2013. júl. 3. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

ilyesmi célra lett kitalálva

2013. júl. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

király, köszi :D

csak nem fogok tudni ebből egy olyan kódot írni, hogy azt csinálja amit írtam, lehet inkább megkérem a szerkesztőt hogy csinálja meg :D

2013. júl. 3. 20:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát marhára nem. Triggert az telepíthet, akinek az adatbázisában változik valami. A kérdezőnek webshopja van, azaz kiskerje, és a nagyker árakat figyelné, ami egy távoli rendszerben van. Ehhez kell egy PHP script, amelyik weben keresztül figyeli a nagyker árakat, majd utána lefuttatja az UPDATE parancsot. Vagy van a nagykernek egy API-ja ehhez a lekérdezéshez (majdnem 0,1% esély), vagy a weblapjukat kell elemezni, és minden alkalommal újraírni ezt a scriptet, amikor a nagyker webmestere úgy gondolja, hogy változtat valamit. Remélhetőleg nem túl sűrűn.


Szóval a trigger pont nem erre való, hacsak nem ugyanabban az adatbázisban vannak a nagyker meg a kisker árak.

2013. júl. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szóval:

Az UPDATE parancs nem figyel semmit. Megadsz neki egy játékszabályt, ami alapján módosítja az értékeket.

Pl. UPDATE arak SET ar=ar+10 WHERE termekneve LIKE 'Mac%'

megemeli 10 forinttal az összes olyan termék árát, aminek a neve Mac-kel kezdődik.

UPDATE arak SET ar=ar*0.95 WHERE kod IN (12, 14, 31) leárazza 5%-kal a 12, 14, 31 kódú terméket.

Így működik, tehát a szabályt te mondod meg neki. Figyelni nem tud, ahhoz kell egy program, ami figyel helyette, és adott esetben elindítja ezt a parancsot és megmondja neki a szabályt.

2013. júl. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
áh értem, köszönöm
2013. júl. 4. 09:58
 8/10 A kérdező kommentje:
éppen különben az a problem hogy össze-vissza változnak náluk az árak naponta
2013. júl. 4. 10:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor állítsatok be olyan egységárat, ami elfedi a nagyker ingadozását.

Szerintem az is gáz, hogy megnézek egy boltot egy termékért, másnap meg akarom rendelni és tök más ár van ott...

Inkább legyen egy picit magasabb de fix ár, nyilván a nagyobb és ritkább árváltozásokat érdemes követni.

De lehet rosszul gondolom.

2013. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de akkor a problémád nem számítástechnikai, hanem közgazdasági, üzleti jellegű, először azt kéne átgondolni.


Például a modelled nem kezeli azt a különbséget, hogy valamit akkor hozol el a nagykerből amikor éppen megrendelik, vagy van 1-2 darabos készleted, vagy állandóan 1 hétre elég készletet tartasz fenn belőle.


(#5-6 válaszoló voltam)

2013. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!