Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha veszek egy laptopot, amin...

Ha veszek egy laptopot, amin Win 8 van alapból, MELLETTE fel tudom telepíteni a Linuxot, hogy azt használhassam, mikor melyiket akarom?

Figyelt kérdés

2013. júl. 3. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze.
2013. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a legtöbb Linux disztribúció tartalmaz Grub-ot vagy LILO-t, aminek a segítségével tudsz választani az operációs rendszerek közül induláskor. Egyébként, ha megengedsz egy javaslatot, akkor ne Windowsal előtelepített gépet vegyél, mert annak az árába belefoglalják a Windows árát, és lehet, hogy így ugyan abban az árban egy jobban felszerelt gépet tudnál venni. A Win-t meg letöltöd, és használod, egyébkéntis újra kellene telepítened, vagy legalábbis méretezned a Win-es partíciót, amikor telepíted a Linuxot.
2013. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne használj innen-onnan letöltött, kitudja-hogy-módosított Windowst. (Gondolom, a teszkóban sem surransz ki a pénztárnál hónod alatt a kenyérrel. Szoftvert lopni is lopás.) Vagy vedd meg szépen a Windowst pénzért, eredetiben, vagy használj Linuxot, ami ingyen van. Én az utóbbit teszem.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, igen. Ha beteszel egy Linux-telepítőt a meghajtóba, arról bootolsz, fel fogja ajánlani, hogy a Windows mellé települjön, ne a helyére. De ehhez kell kicsit variálni a hard disken levő partíciókkal. Olvass utána, mielőtt nekiállsz.

2013. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
win8 az egy kőpet szar akad fagy csinál az mindent
2013. júl. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem kötelező Windowst használni, de ha valaki használni akar az vegye is meg szépen, ahogy a szalámit is megveszed a boltból ha meg akarod zabálni.

Ráadásul előretelepített laptopokon olcsóbban is meg lehet kapni ezeket az oprendszereket.

2013. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Átfordítom a kommented:

"Jó hülye az, aki otthoni fogyasztásra fizet a kajáért."

2013. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

7# gondolkozz már,

1. Ha letöltesz valamit amit amúgy sem vennél meg azzal nem okozol kárt.

2. A fejlesztőnek egy fillérbe nem kerül, hogy te letöltöd.

3. Ha veszel egy szoftvert ahhoz jár termék támogatás. Hallottál már olyanról, hogy valaki igénybe vette, mert én nem, így ez is kidobott pénz.

Az étellel meg ne hasonlítsd össze, mert annak a lopása kárt okoz. De ha te szereted kidobni az ablakon a pénzt, hajrá, ízlések és perverziók.

Egyébként vettem már szoftvert nem is keveset, de ahhoz egy bizonyos szintet el kell, hogy érjen, és a Windows ezt soha nem fogja elérni...

2013. júl. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

"1. Ha letöltesz valamit amit amúgy sem vennél meg azzal nem okozol kárt."

Közvetlenül nem, éppenséggel csak olyan dolgot veszel el, amihez semmi jogod.


"2. A fejlesztőnek egy fillérbe nem kerül, hogy te letöltöd."

Az nem, viszont az amikor éveket dolgozott vele az elég sok idejébe került.


"3. Ha veszel egy szoftvert ahhoz jár termék támogatás. Hallottál már olyanról, hogy valaki igénybe vette, mert én nem, így ez is kidobott pénz."

Igen, sokan, elég gyakran.


"Az étellel meg ne hasonlítsd össze, mert annak a lopása kárt okoz."

Ez sem feltétlenül igaz, ugyanis rengeteg nagyobb üzletben elég sok megmaradt ételt kidobnak, mert lejár a szavatosságuk. Ergó ha te ellopod csak kevesebbet kell kidobniuk. Jó ez az elmélet, holnaptól zárás után megyek boltba!


"De ha te szereted kidobni az ablakon a pénzt, hajrá, ízlések és perverziók."

Látom nehéz a felfogásod. Az, hogy fizetsz valamiért, amit használsz az nem pénzkidobás, hanem vásárlás. Ha nincs rá szükséged ne vedd meg, de ne is használd.


"Egyébként vettem már szoftvert nem is keveset, de ahhoz egy bizonyos szintet el kell, hogy érjen, és a Windows ezt soha nem fogja elérni..."

Akkor meg minek használod? Nem kötelező, van egy rakat ingyenes alternatíva, azokat még csak ellopni sem kell.

2013. júl. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
A használat nem rajtam múlik. Az MS annak idején szépen monopolhelyzetbe nyalta magát, ez által elérve azt, hogy a legtöbb szoftvert az ő platformjára fejlesszék, nah már most ha nekem kell a SWAT 4, amiért fizetek is, nincs más lehetőségem mint, hogy egy MS terméket kell használjak. Hát nekem pedig bizony MS termékere nincs szükségem, ezért nem is fizetek érte. Itt látszik, hogy ők basztak ki magukkal, amikor a versenytársakat jobbról balról jogi perekkel szivatták, így megszüntetve az alternatívákat. Tehát, ha nincs az MS, akkor lehet most egy Linux disztró lenne a legelterjedtebb OS, ami ingyenes és megy rajta SWAT 4, de hát sajnos nem így van. Összességében még az MS tartozik nekem, hogy az ő hülye platformját kell használjam más szoftverek használatához... Az meg, hogy sokat dolgoznak rajta egy hülyeség, cégeket vásárolnak fel, akiktől átveszik az általuk fejlesztett kódokat + kitudja miket lopnak el GPL licence alatt álló szoftverekből.
2013. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!