Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit jelent laptopoknál az,...

Mit jelent laptopoknál az, hogy FreeDOS?

Figyelt kérdés

2013. júl. 5. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A laptopokat általában előtelepítik egy operációs rendszerrel, mint pl.: az XP, a Windows 7, valamilyen Linux disztró, vagy éppen a FreeDOS. A fizetős operációs rendszerek mint pl.: a Windowsok növelik a gép árát, viszont az értékét nem így, ilyet nem érdemes venni. Mindenképpen olyan gépet nézz, ami FreeDOS-al, semmivel, vagy Linuxal van előtelepítve, mert az ilyen gép olcsóbb mint a Windowsal előtelepített, Windowst pedig bármikor letölthetsz, és feltelepíthetsz rá ingyen.
2013. júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tabaki ***** válasza:
43%

"Windowst pedig bármikor letölthetsz, és feltelepíthetsz rá ingyen"


Igen, Bill Gates nagyon szépen kéri, tedd meg a kedvéért...

2013. júl. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
3# hidd el ő, és a cége, a pereskedésével, lefizetéseivel, és monopol helyzettel való visszaéléssel ártott már annyit az informatikának, hogy nyugodt szívvel lehet használni ingyen a tákolmányát.
2013. júl. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tabaki ***** válasza:
25%

Ja, hogy tolvajtól lopni nem bűn? Te tudod... Ahhoz képest, hogy tákolmánynak tartod a Windowst, eléggé érdekes konklúzió, hogy más operációs rendszereket a gép üres állapotával tekintesz egyenlőnek, amit eleve ezzel a tákolmánnyal kell feltölteni.

A FreeDossal nincsenek tapasztalataim, de meg sem fordul a fejedben, hogy esetleg másra is jó lehet, mint hogy lecseréljék? Ennek a linknek az alapján lehet, hogy igazad van:

[link]

...

De miért pont Windowsra?

2013. júl. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Több mint 5 éve Debiánt, és újabban Archot használok Windows helyet, és nem véletlenül. Sehol nem írtam, hogy a FreeDOS, Linux, a semmivel lenne egyenlő, csak azt írtam, hogy olyat vegyen ami így van előtelepítve, és ne dobja ki a pénzét az ablakon, ha aztán úgyis Windowst rak rá. Azt pedig azért javasoltam, hogy Windowsra cserélje, mert tisztában vagyok azzal, hogy mások igénye eltér az enyémtől, én szeretem bütykölni a gépet, és nem esek depresszióba, ha éppen pár órára tönkre vágom az OS-t rajta, max újrahúzom, viszont a legtöbb embernél a bütykölés nem játszik így marad nekik a Windows, amit ingyen is be tud szerezni, jelzem annyit is ér.
2013. júl. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"Ja, hogy tolvajtól lopni nem bűn?" Hol írtam, hogy tolvaj?XD Egyébként letölteni nem lopás, nem tudom ki volt az az eszement jogász aki kitalálta. Egyébként szoktam fizetni szoftverért csak éppen megtartom magamnak a jogot, hogy eldöntsem melyik ér annyit amennyit kérnek érte, a Windows pont nem:D, de hidd el ha 99ft volna azt megadnám érte, még ha nem is éri meg.
2013. júl. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Draake válasza:
46%
Aztán majd ha legközelebb főznél valamit, nehogy a boltban is eszedbe jusson eldönteni, hogy mi ér annyit, hogy kedved legyen kifizetni x"D
2019. máj. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!