Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet corel x5-ben...

NetHáttér kérdése:

Hogy lehet corel x5-ben mentett 15-ös verziójú file-okat átlakítani corel x4-ben futó 14-es verzióra? Alább a kérésem lényege:

Figyelt kérdés
Abban kérném valaki segtségét, hogy feltöltöttem a tárhelyemre kb 300 darab 15-ös verzióban elmentett .cdr-t amiket szeretném ha valaki vissza konvertálná nekem 14-es verzióra, hogy újr használni tudja az x4-es draw-ban is. Köszönöm a jóindulatú segítséget. Ezen a linken vannak, vagy e-mailben át tudom küldei: www.ablakszakertokft.hu/alakitasravarok.zip

#program #konvertálás #Corel #X4 #X5 #version 15 #version 14
2013. júl. 7. 08:58
 1/2 coopper ***** válasza:

Szia.


A corelnek is van Macro része, azzal elvileg el lehet végezni a feledatot. (Mert ugye azt Te sem várod el senkitől sem, hogy azt a bizonyos 300 darab, pontosabban 358 darab CDR fájt egyesével megnyissa és mentés másként pediglen elmetse ?).


Itt a macro rész, értelemszerűen a C:\DOWNLOADS\X5-os mappában kell lennie a fájloknak és a C:\DOWNLOAD\X3-as maappába kerűlnek az eredmények, ja és a két hiányzó gájlt 79.cdr és 338.cdr azokat pótolni kell, ahhoz hogy a makró hiba nélkül lefusson (az előző fájlokkal pótoltam 78.cdr -> 79.cdr és 337.cdr -> 338.cdr) :


Sub Macro1()

' Recorded 2013.07.07.


Dim openopt As StructOpenOptions

Set openopt = CreateStructOpenOptions

With openopt.ColorConversionOptions

.SourceColorProfileList = "sRGB IEC61966-2.1,ISO Coated v2 (ECI),Dot Gain 15%"

.TargetColorProfileList = "sRGB IEC61966-2.1,ISO Coated v2 (ECI),Dot Gain 15%"

End With

Dim doc1 As Document

For i = 1 To 360

S01 = Str(i)

S01 = Mid(S01, 2) + ".CDR"

Set doc1 = OpenDocumentEx("C:\DOWNLOADS\X5\" + S01, openopt)

Dim SaveOptions As StructSaveAsOptions

Set SaveOptions = CreateStructSaveAsOptions

With SaveOptions

.EmbedVBAProject = True

.Filter = cdrCDR

.IncludeCMXData = False

.Range = cdrAllPages

.EmbedICCProfile = False

.Version = cdrVersion13

End With

doc1.SaveAs "C:\DOWNLOADS\X3\" + S01, SaveOptions

doc1.Close

Next i

End Sub



Corel 13-asba lett elmentve azt a 14-es is megeszi (és csak igy tudtam kipróbálni, hogy jó-e).


Innen letölthető : [link]


Üdv.

2013. júl. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Barátom, hát ilyen egy igazi úr!

Ezer köszönet.

Ha valaha szeretnél egy szép egyed poharat, bármelyik mintával, amelyik megtetszik ezek közül keress meg privátban és elkészítem neked.

Mert ugye mi eleneket készítünk: nethatter pont hu , ha gondolod nézd meg és keress azt ott található e-mail címen. Mégegyszer köszi

2013. júl. 7. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!