Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Telepítettem a linuxot, azóta...

Telepítettem a linuxot, azóta nincs internetem?

Figyelt kérdés

tegnap felraktam a linuxot a gépemre. az internetkapcsolatra azt írja, hogy nincs, de a másik gépen sincs internet (router).

Apukám reggel bekapcsolta az övékét, és akkor volt rajta, fél órával később bekapcsoltam az enyém, és megint egyiken sincs.


van összefüggés a linux és az internet közt, vagy lehet, hogy csak központi hiba van?


2013. júl. 8. 08:02
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:

Nagy valószínűséggel nincs összefüggés. A Linux szinte a földön létező összes vezetékes Ethernet adapter -t képes felismerni magától.

Inkább azt tudom elképezni, hogy a router sosem volt szakszerűen konfigurálva így nem is a router, hanem a Windows -ok egymás között osztották meg a netet.

2013. júl. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 P.O.C. ***** válasza:

"akkor mi lenne most a teendő?"


Ellenőrizni kell a router beállításait. Mi a router pontos típusa?

2013. júl. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez van ráírva:

TP LINK

TL-R402M

Cable/ CLS router

2013. júl. 8. 08:27
 4/11 P.O.C. ***** válasza:

Menj fel a webes felületére. Akár Linux alatt is jó.

Valamilyen internetes böngészővel, pl Firefox írd a címsorába:

[link]

felhasználónév: admin

jelszó: admin


Nézd meg a Status -nál a WAN résznél, hogy kapsz-e IP címeket.

2013. júl. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem tölt be semmit
2013. júl. 8. 09:07
 6/11 anonim ***** válasza:

1, amelyik gépen van internet,azon próbálj belépni a routerre

2, nézd meg a hálózati adapter beállítást,hogy ne legyen fix az ip cím egyik gépen se,így biztos nem akad össze a kettő

3, szolgáltató nem tiltja a több gépes elérést?

2013. júl. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 P.O.C. ***** válasza:

Tehát a kiépítés:

Az internetszolgáltató eszköze (modem) vagy annak hiányában más az a kábel amin az internet jön a router WAN portjába kell dugni. A gépek pedig valamelyik LAN portba legyenek dugva (bizonyos nagyon régi routereknél még az is előírás, hogy a webes konfiguráló oldalt csak a LAN1 vagy LAN4 portból csatlakozva lehet elérni).

A hálózati kártyának természetesen fel kell lenni települve. Ha nálad linux alatt nem működik, akkor lehet hogy mégsem települt fel a hálózati kártya.

Nézd meg faterod Windows -os gépéről akkor.

2013. júl. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, majd este megnézzük apuval, ő jobban ért ehhez.

azon a gépen sincs net, most egy harmadik, mobil internetes laptopon vagyok.

2013. júl. 8. 09:24
 9/11 P.O.C. ***** válasza:

"szolgáltató nem tiltja a több gépes elérést?"


Tiltani tilthatja az ÁSZF -ben leírva. De megakadályozni nem tudja. Olyan internetkapcsolatot még nem láttam, amit nem lehetett routerrel megosztani.

2013. júl. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 P.O.C. ***** válasza:
Nem kell működő internet ahhoz, hogy a router webes felületét elért mert az a router memóriájában fut. Tehát most is meg tudod nézni, ha akarod.
2013. júl. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!