Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik böngésősz a legjobb...

Melyik böngésősz a legjobb "spórolós" adatkorlátos böngészésre?

Figyelt kérdés
Adatkorlátos netem van. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen jó böngészőt ismertek, ami keveset fogyaszt a netből? Jelenleg Google Chrome-ot használok.

2013. júl. 9. 07:47
 1/8 levis56 ***** válasza:
Bármelyik böngészőt használod az adatforgalmad ugyan annyi lesz csak a böngésző fog kevesebb rendszermemóriát használni,pont a google chrome és a mozilla fogyaszt a legtöbbet de ez az adatforgalmadat nem befolyásolja.
2013. júl. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csacsi2 ***** válasza:

Használj szöveges böngészőt:

Lynx

[link]

2013. júl. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Opera.
2013. júl. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Opera +1!

Az Opera Turbo funkció körül nézelődj!

G.

2013. júl. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kieg: A 15-ös Opera-ban „Rally” módra hallgat, ami régen Turbo volt.
2013. júl. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 csacsi2 ***** válasza:
100%

Nem tudom rég használtam, de a turbo nagyon kevés oldalon működött. a képeket igaz tömöríti, de nem olyan mértékben hogy mennyiségben jelentősen csökkenne a letöltés. A képek be(le)töltése meg amúgy is nagy adatforgalmat jelentenek.


lynx csak szöveges, így alig tölt le tartalmat.

A böngészők és egyéb beállításokkal lehet csökkenteni, pl a videok flash tartalmak ne töltődjenek be (Click to play).

firefoxnál:

címsorba: about:config

szűrésbe. plugins.click_to_play

Értéke true (igaz)


egyebek:

link prefetching - aktuális weblap tartalmát olvasva, az azon elhelyezett linkek mögött megbújó oldalak a helyi gyorsítótárba kerülnek előtöltésre.


about:config

network.prefetch-next false (hamis)


A noscript és az adblock kiegészítők is blokkolják a flash tartalmakat és reklámokat, így azok nem kerülnek letöltésre.

2013. júl. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az Opera Turbo nem igazán jön be. A Lynx éérdekelne, de nem tudom miért nem megy Win 7-en.
2013. júl. 10. 11:13
 8/8 csacsi2 ***** válasza:

Nem tudom, elvileg működik 2.8.7 (stabil) verzió.

[link]

de van több verziója is. Esetleg próbáld meg portable -ban

[link]

2013. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!