Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A laptopomon 4GB ram vam,...

A laptopomon 4GB ram vam, akkor 32 vagy 64 bites oprendszert telepítsek rá?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek hozzá és mindenki mást mond, vagyis van aki azt mondja, hogy 32 bites max 3GB ramot tud felhasználni és 4 GB ramhoz már 64 bites kell, de van aki azt mondja, hogy a 32 bites simán felhasználja a 4 ramot... Valaki aki tényleg ért hozzá, akkor mondja meg, hogy jó a 32 bites vagy inkább 64-es kell? köszi
2013. júl. 10. 14:42
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
A 32-bites rendszer összesen 4 GB memóriát tud megcímezni, de ebbe minden benne van aminek memóriacím kell, nem csak a rendszer RAM (pl.: videokártya RAM, vinyók bővítő kártyák cache memóriái stb. és ezek magasabb priorítást élveznek) Így ha van a gépedbe egy 1 GB -os diszkrét videokártya is, akkor máris ott tartasz majd, hogy kevesebb min 3 GB -ot fog látni a rendszered a memóriából, ha 32-bites rendszert raksz fel.
2013. júl. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor 64-est ajánlod?
2013. júl. 10. 14:49
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
Ha van saját memóriával rendelkező diszktrét videokártya is a gépben, akkor mindenképp.
2013. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én akkor sem ajánlom a 64 bites rendszert. Azt 8 GB memória esetén tenném csak fel. Én kipróbáltam 4 GB rammal, instabil lett tőle a windows.
2013. júl. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
Én évekig használtam 64-bites rendszert Vista -tól 7-ig a régi gépemen 4*1 GB RAM -al eleinte egy 256 MB -os 8600GT -vel majd egy 512MB -os HD4850 -el. Soha semmi komolyabb bajom nem volt velük.
2013. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4 gb ram miatt instabil lett az oprendszer

azért ennyire nem szar a windows...

2013. júl. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!