Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Számítógépes játékot szertnék...

Számítógépes játékot szertnék készíteni. Kezdő vagyok még nem csináltam ilyesmit de valamikor el kell kezdeni . (? )

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó haverom aki ért a programozáshoz ( C++ ) . Soha nem csináltunk ilyesmit hogyan kezdjem el, miket javasolok, ajánlotok..stb

2013. júl. 11. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen játékot akartok csinálni, kinek szánjátok, ingyenes lesz-e vagy pénzt akartok belőle, milyen platformra fejlesztitek stb. Elöször ezek írd meg, és valószínűbb, hogy hasznos válaszokat fogsz kapni, mert a kérdésed így a COD28-tól az amőbáig mindent felölel.
2013. júl. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igazából mivel az első játék lenne ami csinálunk, nem szeretném most a vilál legeslegjobb játékát elsőre megcsinálni... Nézegettem progikat :cryengine , blender . Igazából egy FPS , crysis-hez hasonló ( persze nilyen kezdetleges féle gyakorlásnak, tapasztalatszerzésnek ) . Tehát blender cryengine és még amilyen progik kellenek segítségével egy FPS crysishoz hasonló lövöldöző valamire gondoltam de lehet hogy lehetne egyszerübbel is...
2013. júl. 11. 23:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem nem pénzt szeretnénk belőle egyenlőre csak magunknak gyakorlásnak, tapasztalatszerzéshez..
2013. júl. 11. 23:05
 4/7 tabaki ***** válasza:

A Blender játékmotorja önmagában is alkalmas arra, hogy egy játékot összehozz vele. A programozás része alapszintű python-ismeretekkel megoldható. Szerintem indulásnak ezzel próbálkozz. Ha a haverod ért annyira a C++-hoz/CryEngine-hez, hogy a modelleket kezelni tudja benne, akkor nyilván az lesz a jobb, de a Blender mindenképp is jól jöhet a modellezésen túl a próbákra is.

Azért arra számíts, hogy nulláról indulva elég nagy falat lesz. Bontsátok fel olyan pici részfeladatokra, amilyenekre csak lehet.

2013. júl. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat !
2013. júl. 12. 10:49
 6/7 Golflabda válasza:
2013. aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kipróbáltam a cryenginet és az Unrealt is.Cryengine felhasználóbarát,sok beépített model hamar meg lehet tanulni.De!Szerintem az Udk jobb.Ha tudsz maya-t max-ot használni beépített pluginnal is könnyű importálni az elkészített modeled.Kismet érthető egy két hét gyakorlás után, és ezzel ki lehet ütni sok olyan dolgot amihez programozás kéne.Cryenginel elkészített játékod nem értékesítheted (publikálás nem tom szabad e) csak ha megveszed.Udk-val készült gameket szabadon adhatod.Ja és udkhoz rettenet mennyiségű tutorial van.
2013. szept. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!