Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom kikapcsolni,...

Hogyan tudom kikapcsolni, hogy a trojai vírus ne kapcsolja ki a számítógépet?

Figyelt kérdés

Nos ma leszedtem egy kresz nevű programot, mert készülök kresz vizsgára a jövő hónapban, de ahogy feltelepítettem ezt a nyavajás programot, egy trojai vírus megfertőzte a gépet, ami miatt feszt kikapcsolja előlem a számítógépet! használok vírusí rtót (avast), de épp nem volt föltéve, mert frissen volt telepítve a windows, így gondoltam gyorsan kitöltök pár tesztet, míg felteszi a programokat, nade nem jött be....

Az a lényeg, hogy melyik rendszerfájlt ferőzte meg a vírus amitől kikapcsol a gép, gondolom valami shutdown féle fájl lehet, de nem tudom, hogy egyáltalán hol keressem, ki szeretném javítani a hibát szimpla fölülírással, ugyanis van egy másik telepített windowsom, amiből ki tudok másolni egy pár dolgot, amivel felülírom a fertőzött fájlt.

Csináltam már ilyet régebben, amikor mindig egy hibaüzenet jelent meg bootolás után, nem akadályozott semmit, de mikor bemásoltam azt a fájlt a másik rendszerből amit kiírt, utána el is tűnt! felváltva kell bebootolni a rendszert és úgy egymáséból másolni!


2013. júl. 14. 00:53
 1/8 anonim ***** válasza:

kereső: shutdown

Ezzel csak az az egy baj van, hogy nem maga a file fertőzött, hanem egy registry bejegyzés, vagy maszkoltfájl hívja be az amúgy teljesen nomrális shutdown-t.


Windows reinstall.

2013. júl. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, értem, tehát akkor ez egy program, ahogy neten keresgéltem a futtatás-->regedit-ben kell valamit törölni, ami a vírushoz tartozik, de nem tudom, hogy mit módosított az a szemét kis vírus! Ááá az ilyen vírusfejlesztő kis g***ket kiküldeném 50ºC-os melegbe kapálni, és aztán megnézném, hogy lenne-e kedve írosgálni ilyen csira vírusokat!
2013. júl. 14. 01:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen sűrűn kapcsol ki a géped de próbáld meg ezt lefuttatni a gépeden: [link]

Ha nem segít akkor újratelepítés.

Ajánlom hogy like-old le a Bitdefender víruskereső Facebook oldalát és így kapni fogsz egy 90 napos verziót. A Bitdefender sokkal jobb,erősebb és megbízhatóbb az Avast.

Ha lejárt a 90 nap és nem akarod megvenni akkor utána vissza tudod telepíteni az Avastot.

2013. júl. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, ezt akartam írni: A Bitdefender sokkal jobb,erősebb és megbízhatóbb MINT az Avast.
2013. júl. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ahan, majd megpróbálkozok vele, mert mint írtam van egy másik telepített rendszerem ami tartalék rendszer, így most azt használom, csak az egy kis 40-es vinyón van, arra meg nem sok minden fér, mert amit megfertőzött, az a 250gb-os vinyóm, amit sajnos most nem partícionáltam (miért is kellett volna ugye..), de a cuccomat meg már felmásoltam rá, a kölcsön kapott 500gb-os vinyóról, amit meg már vissza adtam! így most azt se tudom, hogy hova másoljam a dolgaimat!! átkozott vírus.....

Köszönöm a választ, akinek van még valamilyen ötlete azt szivesen várom!

2013. júl. 14. 01:48
 6/8 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszolva, úgy kapcsol ki a gép, hogy miest betölt az asztal, elkezdi futtatni az automatikusan induló programokat, köztük ezt a f*st is és szépen kikapcsolja a gépet semmit nem tudok csinálni, mert nagyon hamar kikapcsolja az explorer.exe-t is, tehát semmit nem tudom behozni! csakis csökkentett módban tud bejönni a rendszer!
2013. júl. 14. 01:54
 7/8 A kérdező kommentje:

SIKERÜLT! :D

Nos egy nagyon egyszerű lépést kellett csak tenni:

futtatás->msconfig->automatikus indítás

Nos én itt szoktam áltlában kikapcsolni az idegesítő automatikusan induló programokat, és ez a módszer segített most is egyszerűen, csak el kellett vegy a pipát egy "mm" nevű indítóelem elől, amit csökkentett módban tudtam csak megcsinálni!

itt van a kép, hogy mi okozza ezt:

[link]

2013. júl. 14. 02:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezekután mindig a vírusirtó az első! És ne az avastot használjad, nekem is régen olyan volt, de nem jött be (Nekem

egyébként most AVG Anti-virus free 2013 van).

2013. júl. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!