Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fraps, miért van ez? Ha lusta...

Fraps, miért van ez? Ha lusta vagy olvasni, a középső bekezdést kihagyhatod.

Figyelt kérdés

Ha nincs kedved olvasni, a középső bekezdést kihagyhatod.



Az a gond, hogy a frapsel nálam 1 perces videó 1,50GB-ot foglal. Ez normális? Másnál nem foglal ennyit, olvasgattam és azt írta egy ember, hogy nála 20 perces videó 6GB. Lehet, hogy rosszul van beállítva a fraps? Mármint persze van elég szabad helyem, de ha ilyen sokat foglal, feltölteni maceráns lesz. :D



Csak havernak szeretnék 1 kis bemutatót összedobni, de skypen mégsem küldhetek át 45GB-ot xD nagyjából fél órásra terveztem de, lehet több is. Na meg igen, ne hogy azt higgyétek, hogyha 20 perces videó mégiscsak 6gb os lesz, akkor 9gb-ot nem fogok átküldeni skypen. Úgy terveztem feltöltöm YT-ra és majd megnézi. De azért 45gb-ot mégsem szeretnék feltölteni nagyjából 20 óra alatt (1,1MB/sec a letöltésem, gondolom ennyi lesz a renderelés is.), de ez már más kérdés.



Eredeti kérdésem az, hogy rosszul álítottam be valamit, vagy tényleg ennyit foglalna? (skyrimet akarom felvenni, ha számít valamit High grafikán)


Válaszokat előre is köszönöm.


2013. júl. 16. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A fraps sajnos ilyen, olyan progit keress amiben állíthatód h milyen legyen az alapkodek, van egy csomó. Aszem a fraps későbbi verziója már tud mpeg4 es formátumot, bár erre nem mernék megesküdni.
2013. júl. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beállíthatod a fraps-nál, hogy teljes vagy fél felbontásban vegye fel a videót illetve azt, hogy hány fps-sel és milyen hanggal. Nyilván egy full felbontásos, 5.1 hanggal rendelkező 60fps képkockazámú video brutálisabb lesz, mint a fél felbontású, sztereo, 30 fps-es videó. Persze ezen kívül a fraps nem végez tömörítést ezért mindkét esetben nagy méretűek lesznek a videók a megszokotthoz képest. Ezt később át szokták konvertálni/tömöríteni valamilyen tömörített formátumú fájlba (xvid/divy vagy valamilyen hasonló kódekkel). Ebben már nincs tapasztalatom, hogy mivel és hogyan a leginkább ajánlott. :)
2013. júl. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felveszed, betömöríted, letörlöd az eredetit.
2013. júl. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Videotömörítésre gondolok természetesen nem zipre:)
2013. júl. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

akkor ez lesz a baj :D

Full képernyő 50fps.


Kössz a válaszokat.

2013. júl. 17. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!