Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal készítsek a...

Milyen programmal készítsek a dvd lemezre saját menüt? (avi fájlokat szeretnék ráírni)?

Figyelt kérdés
tehát mkv fájlok voltak alapból és átkonvertáltam avi-ba (egy sorozatról lenne szó), így a dvd lejátszó lejátssza majd, gondoltam kiírom simán a dvd-re (adat lemezként vagy bármi..) azonban mivel jó sok rész lesz rajta kellene neki egy menü a könnyebb kezelhetőség érdekében..^^ de nem tudom milyen programmal lehetne megcsinálni :S (nem igazán szeretném megint konvertálni a fájlokat..)

2013. júl. 22. 22:49
 1/4 CspCsj ***** válasza:

A dvd le fogja játszani, de ha video dvd formátumot választasz (hogy menüt is tudj hozzáadni) akkor a video mpeg lesz nem avi, és úgy viszont nem fog sok anyag ráférni a lemezre...bár az avi miatt a bitrátát alacsonyabbra is veheted, de szerintem több lemezre számíts ha menüt is szeretnél.

Program van sok - google "dvd menü készítés".

2013. júl. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Avikhoz nem lesz neked menü, csak ha átkonvertálod dvdbe (v esetleg közvetlenül az mkvkat).

Egy dvdre a normál sorozatokból ~12db fér. Nehogy elkeveredj már egy tucat film között...


Amúgy a sima mkvt is kiírhattad vna adat dvdként (ha nem nézed minden nap azokat a filmeket), mert a bluray lejátszók már lejátsszák, és az újabb médialejátszós tvknél sem ritkaság(persze nem lemezről), hogy ismerik ezt a formátumot.

2013. júl. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ConvertXtoDVD-t ajánlom, csak sajna trial verziós...
2013. júl. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CspCsj ***** válasza:

Egy olyan kiskapu lehetséges, hogy a DivX Author vagy a DivX MenuBuilder programokkal össze tudod egy darab DivX-es videóba csomagolni a sorozat részeit és azután adatként kiírni. A menü szerintem így sem indul automatikusan, de ha DivX-es a lejátszó akkor ha az egy darab videót elindítod megjelenik a menü és választhatsz részt, jelenetet stb.

Ja és sajnos újra fogja kódolni a videóanyagot DivX formátumba.


Talán egy próbát megér...


DivX Author:

[link]


DivX MenuBuilder:

[link]

2013. júl. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!