Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopban hogy tudom a kép...

Photoshopban hogy tudom a kép egyszínű hátterét átlátszóvá tenni?

Figyelt kérdés
Gondolom millió leírást találhatnék rá, de arra most nincs időm, hogy az alapvető PS funkciókat megtanuljam. A háttérszínt szeretném átlátszóvá tenni úgy, hogy ne legyenek foltok a forma szélén. Valaki tud segíteni, ezt hogy tudom megtenni?
2013. júl. 26. 20:33
 1/4 Lajos54 ***** válasza:

Egy az említett millióból: [link]


De ha nincs időd, türelmed, kellő gyakorlatod-ismereted az ilyesmihez, akkor ne a Photoshopot használd ilyesmihez.

A Windowsban alapból benne van (csak kicsit eldugva) a Microsoft Photo Editor. Keresd meg, nyisd meg azzal a kérdéses képet. Fent az ikonok között van egy varázspálca (Set Transparent Color), egyetlen mozdulattal kiválaszthatod azt a színt, amit átlátszóvá akarsz tenni. Egy csúszkán lehet állítani a pontosságot.

Arra viszont számítsál, hogy az általánosan használt jpeg képformátum nem tartalmazhat átlátszó, úgynevezett Alfa csatornát. Csak az ehhez megfelelő formátumokban lehet úgy elmenteni, hogy a kijelölt szín helyén átlátszó maradjon (például gif, png, tif).

2013. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

21:25 - nek

" A Windowsban alapból benne van (csak kicsit eldugva) a Microsoft Photo Editor. "


-hol van ez pl a win7 - ben ?

2013. júl. 27. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Keress rá a program nevére, és töltsd le, mert egyik gépen sincs fent alapból. Az office 2003 óta ki is vették.
2013. júl. 28. 23:47
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

Ja igen, bocsi, tényleg, ha újabb az Office, eltünteti. De megoldható.

[link]

Amúgy nem nagy durranás ez a program, nem is magyar nyelvű, viszont az átlátszó háttér megoldása nagyon könnyű vele. Nálam is ezért van néha használatban.

2013. júl. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!