Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blender vagy Sketchup modellez...

Blender vagy Sketchup modellezésre?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy barakkot lemodellezni, bele katonákat. A katonáknak nem muszáj mozogniuk (tehát mindha egy terepasztal lenne figurákkal)


Melyik programot ajálnjátok jobban? Kezdő vagyok de gyorsan tanulok ha emmiatt javasolnátok mást


2013. júl. 27. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:

A Blendert nem ismerem, viszont a Sketchup egyik előnye, hogy kész modelleket tölthetsz le hozzá.

Innen: [link]


Csak annyi a dolgod, hogy az oldal keresőjébe (lehetőleg angolul) beírd az amire szükséged van, és a találatok közt kiválasztod a neked legmegfelelőbbet, és a programban már csak el kell helyezned.

Sok sikert, remélem segítettem !

2013. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ mi a célod.

Sketchupot nem annyira ismerem, de így elnézve inkább ilyen építészeti látványterveket csinálnak vele, meg a felülete se túl bonyolult, szóval olyan dolgokat szerintem nem lehet kihozni, mint a Blenderből.

Ha valamihez kell ez a látványterv, akkor Sketchup. De ha hosszú távra tervezed, szóval szeretnék megtanulni modellezni, textúrázni, renderelni stb., akkor Blender.


ui.: Amúgy Blendernél is vannak letölthető modellek, csak annak mi értelme, ha modellezni akar megtanulni?

2013. júl. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi , a blendernél attól lebénultam amikor a kezelőfelületét megláttann XD de fejlődök
2013. júl. 27. 22:31
 4/7 tabaki ***** válasza:
100%

A Blendert javaslom inkább, az igazi nagyágyú, és rengeteg modellformátumot ismer, tehát sok más program modelljeit importálhatod. Billentyűkombinációkkal nagyon kényelmesen kezelhető, továbbá animációban nagyon profi (hátha később mozgatnád a katonákat a terepasztalon -- ha már lehet, ugyi...).

Ha elakadsz, még tán segíteni is tudok benne.

2013. júl. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom hogy blender, bár én 3DSMax/Sketchup kettőst ismerem. Bár nem árt ha előtte nézel jó sok oktatóvideót.
2013. júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

A céltól is függ hogy melyik felel meg. Modellezni mindkettővel lehet. A Sketch Up az tervezőmérnöki program, benne vannak olyanok ami ahhoz kell, mindenféle méretezéseket rátehetsz, nyilakkal belül vagy kívül, választott fontokkal, szín-méret stb stb. Ha változtatod az objektum méretét hozzá igazítja a méretvonalakat. A fizetős kinyomtat pdf dokumentációt. Van benne drótváz mindenféle kombinációban, sima, takart élek, takart élek szaggatott vonallal stb. Ha tervrajz is kell akkor Sketch Up. Rengeteg olyan dolog van benne.


[link]

[link]


Textúrát mindkettőben rá lehet tenni, de a Blender ebben jobb. A Blender jó arra ha a méret nem számít mert pl egy reklámban forog egy tusfürdő közelről stb az mindegy milyen méretezésű. A Sketch Up-ban ezt méretvonalakkal kinyomtatja a megvalósításhoz.


Fotó realisztikus rendereléshez meg mindkettőnél rülön renderelő szoftvereket használnak mint mondjuk a V-Ray. Ugyanígy 3Ds-Max-nál, Maya-nál stb.


[link]

2013. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:

Sketch Up ilyeneket tud, ha ezt kézzel rajzolgatnád rá Corel-ben vagy PhotoShop-ban sok időt igényelne, ha meg kell egy plusz nézet megint variálni kéne.

[link]

2013. aug. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!