Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blenderben készítek egy...

Blenderben készítek egy házat, hogy lehet ezt megoldani? Lent.

Figyelt kérdés
Most először nem tutoriálból csinálom, el-elakadok. Szeretném, ha a fal kívül homokszínű lenne, belül pedig minden helységnek más. Teteje még nincs. Ez amolyan alaprajz. És a tetőhöz is kéne egy kis segítség.

2013. júl. 28. 11:21
 1/3 tabaki ***** válasza:
Remélem, van falvastagság, tehát tényleg vannak külső- és belső falfelületek. Az anyagpanelon adj a házhoz annyi anyagot, ahányra szükséged lesz, csináld meg őket, azután szerkesztőmódban állj a lapkijelölésre, jelöld ki a külső falfelületet, válaszd ki a homokszínű anyagodat és nyomd meg az Assign gombot. A szobák falaival és anyagával meg ugyanígy. A végeredmény egy egybe tartozó, de többféle anyagból álló mesh, gondolom, ez volt a kérdés lényege. Mi baj a tetővel?
2013. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igen, van falvastagság. A tetőhöz még nem tudom, hogy álljak egyáltalán neki. Lehet, hogy ez gáz, de kezdő vagyok, és azért csinálom, mert tetszik a program és érdekes.
2013. júl. 28. 12:15
 3/3 tabaki ***** válasza:

Az gáz, ha valaki el se kezdi, mert megijed tőle. Kár, hogy az ember nem kezdhet rögtön haladóként, de ez a világ már ilyen ügyefogyottan van összesrófolva.

Nem bánnám, ha láthatnám a modelledet, ha gondolod, átküldheted, hátha lesz valami tippem, hogy én hogyan csinálnám: tabaki@uw.hu

Látatlanban azt javasolnám, hogy próbáld meg ténylegesen megépíteni a tetőt alkatrészenként, minél kevesebbet imitálj, úgy tanulságosabb, meg talán könnyebb a feladat részekre bontása is.

2013. júl. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!