Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 vs Labtec usb...

Windows 7 vs Labtec usb camera. Mért nem müködik?

Figyelt kérdés

Egy közepes Intel számítógépet használok.

CPU: 2.4. Intel R Celeron

Ram: 1GB SDRam (DDR1)

HDD: Maxthor 160GB

Video card. 128. 3D Hercules video card.


Ezen a gépen Windows 7 Professsional + napi frissítések fut. Eddig semmi gondom nem volt de a Skype telepítese után a kamerámat is üzemelni akartam.

A kamerát csatlakoztatom egy szabad usb portra. Majd kijön a tálcánál a buborék (eszköz telepítés) De azt irja hogy ismeretlen eszköz.. Mért?

Ezután letöltöttem egy XP-drivert hozzá mivel google.hun csaík ezt találtam. Telepítettem. Majd azt irja hogy hiba telepítsem újra az alakalmazást. Ezt megtettem de már egy másik honlapról szedtem le a dfirvert. Ugyan ez a probléma. valaki segítene?



#Windows 7 #labtec kamera
2013. júl. 28. 11:35
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem ugyanaz a gond mint a Logitec kamerákkal, nincs hozzájuk windows 7-es driver és a windows 7-t másként kezeli az USB eszközöket mint a win XP.


(A gond az USBAUDIO.SYS filével van, nem ugy kezeli a kamerát, mint ahogy az XP-ben.)


Megoldás le kell cserélni az USBAUDIO.SYS filét, de csak akkor, ha nincs más olyan eszköz ami használja az USBAUDIO.SYS filét.


Itt egy angol leirás : [link]


De leirom én hogyan csináltam annak idején (ugyanez a gond volt nállam is és nekem is logitech camom van) :


1. Szerzel egy darab windows XP-n futó USBAUDIO.SYS filét (mérete 60 032 Byte) pl innen (de a windows XP-s gépeken a "C:\windows\system32\drivers" mappában megtalálod) : [link]


Lemented a gépedre valahova pl (C:\AUDIO mappába).

Letöltés után bontsd ki a ZIP filét, hogy a "C:\AUDIO" mappában legyen az "USBAUDIO.SYS"


2. Fogod a Win7-es telepitő DVD-t és bebootols róla, majd javitást választva elinditod a parancssort 3-dik kép :


[link]


3. Ha van parancssorod beirod a következőket :


D: -> Nyomsz neki egy Entert (vagy E: vagy F: vagy C: stb. attól függően hova van a windows7 telepitve).


cd \ -> Nyomsz neki egy Entert


CD WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS -> Nyomsz neki egy Entert


4. Átnevezed az aktuális USBAUDIO.SYS filét :

REN USBAUDIO.SYS USBAUDIO.SYS.OLD -> Nyomsz neki egy Entert


5. Most átmásolod az XP-s USBAUDIO.SYS-t (Az 1. pontban léirt mappából : "D:\AUDIO" vagy E: vagy F: vagy C:) :

copy D:\AUDIO\USBAUDIO.SYS D:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\USBAUDIO.SYS -> Nyomsz neki egy Entert


6. Ujrainditod a gépet és kipróbálod a kamerát.


Ha megy örülsz.


Ha nem megy akkor ujra beinditod a telepitő lemezről a gépet, ujra parancssort inditasz, és visszacseréled a WINXP-s USBAUDIO.SYS filét a WIN7-es USBAUDIO.SYS filére, a jövőre nézve.


Sok sikert.

Üdv.

2013. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
beraktam de nekem nem jön elő olyan opció hogy javitás
2013. júl. 28. 12:48
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.


A javitás opció akkor található meg, ha bebootols a telepitő DVD-ről (DVD berak, gép ujraindit, előtte biosban beállit, hogy a boot sorrend az CD/DVD-vel kezdődjön, vagy újrainditás után nyomagatod az F12-es gombot (boot választólépernyő), ez viszont gép és bios függő, igy ez csak tipp volt (már mint az F12-es gomb mint boot gomb ezt magadnak kell megtalálni a géped és a biosod alapján))


Sok sikert.

Üdv.

2013. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!