Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Utorent program, ha megy,...

Utorent program, ha megy, akkor leblokkolja a böngészőt és az emailprogramot.10 perc alatt jön be egy oldal! Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Beállításoknál hiába korlátozom le minimumra a le és feltöltési sebességet ,semmit nem ér, csak hogy lassabban tölti le a torrentet !

2013. aug. 1. 16:03
1 2
 1/14 Gábor_79 ***** válasza:
Leszabályzod a maximális le- illetve feltöltés sebességét, monjuk a sávszélességed felére. Ha úgy jó, próbálgathatod mennyi az ideális amikor még böngészni is tudsz.
2013. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Válasz Vilmos ***** válasza:
50%

Én egy ajánlatot tudnék esetleg mondani - (a torrentprogramot illetően ilyesmiben nem, de szerintem ezzel nem lehet a konkrét programnál mit kezdeni, sokszor vannak ilyen agresszív húzásaik):


Esetleg ha kell valami (amit letöltenél), esetleg néz utána, hátha megtalálod azt direkt feltöltésben is : rapidshare, mediafire, 4shared, ilyesmik. Ismerek is ilyesmire egy keresőt : [link]

Igaz, ez nagyon sok mindent nem listáz ki, tehát ha itt nem találja, vagy csak halott linket talál, érdemes Google-ból rákeresni és kutatni addig. Így a feltöltéssel sem kéne bajlódjál, és így tudtommal nem is törvénysértő (mármint jogi szempontból) a dolog, mert csak letöltésért nem lehet felelősségre vonni. Feltöltésért már annál inkább!


Igaz, GB-os cuccoknál valószínűleg jópár órát kell várjál - kivéve megán, ott percek alatt jönnek le a filmek -, de torrentnél meg tudtommal van, hogy napokba is kerülhet, mire lejön egy játék/film/CD.


Ehhez az alternatívához mit szólsz?!

2013. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Elég rossz ötlet mivel ingyenes letöltőként használod korlátokat szabnak. Torrent a legjobb és akár hogyan is leszedsz fizetés nélkül egy jogvédett tartalmat nem mentesít a kalózkodástól. Szerinted nem mindegy, hogy egy crack fájl ftp-n vagy p2p-n jön le ? :) Ajánlom a Deluge torrent klienst próbálkozz azzal.
2013. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hupsz amit kihagytam. Torrentnél kb nekem 12 gb tartalmak 1-2 óra alatt jönnek le.
2013. aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1-esnek :írtam hogy az nem segít ,levettem a minimumra mindent de akkor is annyira fogja a netet nem lehet mellette böngészni.

Sok minden csak torenten van fent pl ncoron majdnem minden van és nagyon gyorsan le is jön én azt használom. Attól nem tartok hogy rámtörnek a kommandósok ezért :) Persze ami van máshol azt leszedem onnan de ez csak töredék, pl onlinefilmes oldalakon is néha van fent link csak sok a kamu és nem működő reklámvacak.

Deluge progiról nem hallottam, de ennek utánanézek!

2013. aug. 1. 16:43
 6/14 Válasz Vilmos ***** válasza:

"Szerinted nem mindegy, hogy egy crack fájl ftp-n vagy p2p-n jön le ?"


A középsuliban év vége felé osztályfőnöki helyett jöttek be ilyesmiről előadást tartani, és ott konkrétan azt mondták, hogy kizárólag letöltésért nem lehet büntetni, hanem azt lehet büntetni, aki ezt megosztotta - bár ugye a hatalmas netes adatforgalom miatt ritkán lesz ilyenből komolyabb baj.

És igen, a fájlmegosztóknak köztudottan vannak korlátozásai, bár kis kereséssel - eseteimben legalábbis - lehet normális helyre feltöltött dolgokat találni (lásd mega, bár ott ha ez számít, megjegyzendő hogy állítólag ott van egy minimális visszatöltés). Az időlimitre meg lehet találni jól működő proxy-kat.


De abban teljesen igazad van, hogyha meg tudja oldani a dolgot a kérdező, akkor a torrentprogram egyszerűbb. Mint írtam, ajánlatom csak alternatíva.


De akkor elnézést, ha valóban olyan rossz ajánlat lett volna ez (arra az esetre, HA a torrentel gondok vannak)!!

2013. aug. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem rossz ajánlat ,csak pl most éppen egy tv sorozatot töltenék és az csak torenten van meg.
2013. aug. 1. 16:48
 8/14 Gábor_79 ***** válasza:
74%
Nem'tom, lehet buta ötlet, de mi lenne, ha a programok prioritását változtatnád pl. a feladatkezelőben vagy valami kifinomultabb külön erre készült programmal. Van program ami a sávszélesség kiosztását szabályozza, bár én még nem próbáltam, pedig én is tapasztaltam a jelenséget amit írtál, de nálam kezelhető volt. Igaz legfeljebb 8 torrent van most engedélyezve seedre.
2013. aug. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Válasz Vilmos:

"A középsuliban év vége felé osztályfőnöki helyett jöttek be ilyesmiről előadást tartani, és ott konkrétan azt mondták, hogy kizárólag letöltésért nem lehet büntetni"

Ez így pontatlan.

Jogvédett audiovizuális művek (zenék, filmek) esetén érvényes ez.


Ha egy másolásvédett, kereskedelmi forgalmazású szoftvert töltesz le, azért már "meghuzigálhatják a füledet" (Védelmet biztosító műszaki intézkedés kijátszása, BTK 386. §, ha jól emlékszem). ;)


Kedves kérdező:

"Beállításoknál hiába korlátozom le minimumra a le és feltöltési sebességet"

Csökkentsd le az egyszerre megnyitható kapcsolatok számát is (radikálisan, jóval 100 alá), iktasd ki a DHT-t illetve a Peer Exchange-et is.

2013. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Milyen szolgáltatónál vagy? esetelg van valami router a hálózatban?

Barátnőmnél hasonló a helyzet, ha megy a torrent kihal a net, az én laptopommal is, valószínűleg a szolgáltató nyúlkál bele a frogalomba akkor, azért nem tud priorizálni semmit a routered kifelé, de ha gagyi a router, akkor az is belezavarhat. Ha pedig jóféle, akkor kellene benne lennie QoS beállításnak, ezzel el tudod osztani a forgalmat szintekre...

Érdemes ezeket végignézni, de pl próbálj ki más programot is, barátnőmnél a programcsere pár napig segített, de utána mintha arra is ráálltak volna, az is kinyírta a forgalmat. Én QbitTorrentet használok, nekem bevált, de mindenkinek megvan a maga kis kedvence.


Egyébként a középsulis emberkének mondom:

-a warz az ware, tökmindegy hogy nézed.

-rohadtul mindegy honnan töltesz le, ha 24 óráig a vinyódon van az adat, akkor az jogsértés.

-pl: [link]


-a p2p tartalmakat ellenőrizni szokták, nem tölthet fel akárki, és messze jobb sebessége van mint amit a rapidshare-től várhatsz. ( [link]

2013. nov. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!