Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom aktiválni a windows...

Hogy tudom aktiválni a windows 7-et GPT partíció alatt?

Figyelt kérdés
Most vettem egy asus X550CC-XO105D típusú laptopot, fölhúztam rá a win 7-et, de semmiféle aktivátorral, loader-rel nem sikerül aktiválnom a windowst. Több fórumon olvastam, hogy a GPT partíciókat nem lehet, vagy csak valami furcsa módon lehet aktiválni. Át kéne raknom MBR-be és akkor jó lenne. Most még, hogy nincs a gépen semmi, így könnyű variálni vele, de nem szívesen vesződnék ezzel egy hónap múlva, amikor lejár a próbaverzió. Valami használható ötlet?

2013. aug. 5. 20:01
 1/5 Gábor_79 ***** válasza:
Első ránézésre nem egyszerű a téma. Van itt egy hasonló téma: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet hasznos lesz.
2013. aug. 6. 12:39
 3/5 Gábor_79 ***** válasza:
Találtam mást is, az előző mégsem teljesen idevág. Tán ez okosabb: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, közben megoldottam. Érdekes, hogy amíg fent volt a win 7 x64, addig parancssorban nem tudtam törölni minden partíciót, és a telepítő partíciós részénél sem tudtam a rejtett, illetve a rendszernek fenntartott kb 100 mb-os partíciókat törölni. Letöltöttem egy x86-osat, azzal a telepítő partíciós részénél ki tudtam mindent törölni. Ekkor már parancssorban át tudtam konvertálni a GPT-t MBR-ré. Eddig azért nem mert MBR-ré konvertálni csak üres lemezt lehet. Szóval így MBR-re telepítettem a win 7 x64-et és így már simán ment az aktiválás.
2013. aug. 7. 10:33
 5/5 Gábor_79 ***** válasza:
A másodikat azért linkeltem, mert abból kiderült, hogy a MS toolkit-el lehet aktiválni a GPT partíciós telepítést csak el volt rejtve a hivatkozás, vagyis nem volt kiemelve, (rosszul írták).
2013. aug. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!