Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan készíthetek vektorgrafi...

Hogyan készíthetek vektorgrafikus formátumú képet PSD-ből?

Figyelt kérdés

Photoshopot használok. Hallottam már olyat is, hogy a PSD is lehet vektorgrafikus. Ez mitől függ, mit kéne állítanom? Illetve mennyire működő képes az, ha egy alap PSD fájlt csak lementek EPS-ként. Attól tuti, simán vektorgrafikus lesz. O.o


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2013. aug. 7. 16:28
 1/2 tabaki ***** válasza:

EPS-be mentés önmagában nem old meg semmit, ugyanis az is tartalmazhat bitképet, így nem kell, hogy átkonvertálódjon.

A többit majd a nálamnál tapasztaltabbak elmondják...


Gyanúm egyébként, hogy a mentendő elemeknek kell vektorgrafikusaknak lenniük, és akkor eleve úgy menti, de lehet, hogy egy normál képet is vektorizálhatsz. Hogy erre a PS föl van-e készítve, nem tudom (végülis miért lenne?). Ha ilyesmi kéne, az Inkscape mindenesetretudja.

2013. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Drone007 ***** válasza:

A photoshop-ban is készíthetsz vektorgörbéket, illetve illustratorba exportálva a psd-t, az felismeri ezeket a görbéket/alakzatokat, és átülteti a saját rendszerébe. Ezen felül a layereket is külön objektumonként tudja kezelni.

Viszont, ha valamit a photoshopban raszteres elemként készítettél el, azt elég körülményes vektorizálni.

Van az illustratornak és a corel draw-nak is olyan funkciója, amivel raszteres képet vektorizálhatsz (szerintem a Corel-é jobban dolgozik), de igazán jó eredményt csak kivételes esetben hoznak ezek is.

Logót szoktam így vektorizálni, de általában fekete-fehér alapon, mert úgy könnyebben boldogulnak az ívekkel, és fontos pontokkal a konvertálók.

2013. aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!