Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program, amivel egy...

Van olyan program, amivel egy képet lehet rakni a videó valamelyik sarkába, úgy mint a TV-ben a csatorna logója?

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 13:13
 1/3 Lajos54 ***** válasza:

Létezik valamilyen logó generáló program, de csak hallottam róla, nem ismerem.

De egy kis amatőrködéssel a legtöbb videószerkesztő programmal meg tudod csinálni.

Elkészíted a logót valamilyen képszerkesztővel, megfelelő méretben. Utána a videószerkesztőben beilleszted a helyére. Ezt a legtöbb szerkesztőnél a feliratkészítő részben tudod megtenni, ha enged képet (grafikát) rárakni a videóképre, ez a felirat sávra kerül.

Megnöveled a kép (logó) "hosszát" (a láthatóságának időtartamát) a film teljes hosszára, majd lerenderelteted, újraszámoltatod a szerkesztővel az egész filmet.

Ezt többször végeztem a Pinnacle Studio videószerkesztővel, nekem bejött. Kicsit hosszadalmas, mire átszámolja, de a végeredmény használható lett.

2013. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

VirtualDub.

[link]

(Ha nem tudod megnyitni vele az adott videófájlt, tölts le valami normális kodekcsomagot. Én személy szerint a K-Lite Codec Pack-ot javasolnám: [link] )

Miután megnyitottad a videófájlt, a következőképpen tudsz bele logót tenni:

Video -> Filters -> Add -> Logo -> Kiválasztod a képet, beállítod hogy mennyire legyen átlátszó, melyik sarokban legyen, illetve mekkora távolságra legyen a saroktól -> OK -> OK.

Ha el akarod menteni a videófájlt, ki kell választanod hogy melyik kodeket szeretnéd használni.

Video -> Compression -> Kiválasztod melyik kodeket akarod használni (ha Uncompressed-ként mented el az eredmény több tíz GByte lesz, szóval mindenképpen válassz ki valamit) -> OK -> File -> Save as AVI -> Mentés.

2013. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2

Megpróbálom a programodat.

2013. aug. 14. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!