Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben adott számsor megkere...

Excelben adott számsor megkeresése egy táblázat soraiból? >>>

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy számsorom, mondjuk 1,2,3,4 és egy táblázatom négy oszloppal, tetszőleges számú sorral.

Azt szeretném megcsináltatni az excellel, hogy írja ki a táblázatban hányszor fordul elő a számsor a megadott sorrendben.

Tehát csak azok a sorok számítanak, amikben az egyes cellák értéke 1-2-3-4.

Lehetséges ez? Tud valaki segíteni?



#Excel #Microsoft #függvény #táblázat #darabteli #értékek összehasonlítása
2013. aug. 15. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Kell egy ötödik oszlop, ami megvizsgálja, hogy az adott sorban megvan-e az 1-2-3-4 sorozat, és ha igen, akkor pl kiírja h "1".

A következő lépés egy olyan függvény ami összeszámolja, hogy hány ilyen "1" van, és kiírja.

2013. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, jó ötlet, de közben találtam énis megoldást:

Az adott táblázat oszlopai fölé beszúrtam egy sort és mindegyik oszlop feletti cellába beírtam a számsor megfelelő elemét, majd így szűrőt létrehozva lehet állítgatni hogy miből mennyi van. Ugyan ez nem számszerűsíti, hogy hány darab van pontosan, viszont több összefüggést enged vizsgálni.

Köszönöm!

2013. aug. 16. 09:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez is lehetséges, de akkor nem számsort fog keresni...

Mert ugye a számsor egymás mellett álló számokból áll, így meg nem biztos, hogy egy sorból szedi össze őket.

2013. aug. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!