Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal készítették...

Milyen programmal készítették ezt az animációt?

Figyelt kérdés

[link]

Esetleg többet is használhattak? Tippek, vagy biztos válaszok.

A normális válaszokért megy a zöld.



2013. aug. 15. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Bármelyik komolyabb animálóprogrammal csinálhatták, itt a shader-ekkel trükköztek rendesen.
2013. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sokféleképpen lehet animációt csinálni. Nem fontos feltétlenül, hogy a program kezelje a shaderezést, ahogy elnézem képkockáról képkockára megrajzolhatták "shaderezetten" is. Bár nem árt ha tudsz kicsit programozni (vagy legalább scriptelni) ha ilyen effektusokat is szeretnél, mint a természetes randomizált hóesés effekt, esetleg a füst, pára meg hasonlók (vagy ez a multiscrollos mozgás, elő-utó-aktuális réteg amit mozgatnak és egyik lassabb másik gyorsabb). Én még nem csináltam konkrétan animációt, de pl. XNA Game Studio-val (ami eredetileg játékra van kitalálva tudtam ilyesmit csinálni:


https://www.youtube.com/watch?v=_FoBMjVPirA


De biztos van ennek egyszerűbb megoldása is, minthogy feltétlenül megtanulj programozni, de úgy érzem aki legalább 2D-s játékfejlesztéssel foglalkoznik, annak alapból már adott mellé automatikusan az animálás lehetősége is, konkrétan az ilyen effektus meg rétegkezelés, meg kamera mozgatás, amit képkockáról képkockáról mindig megrajzolni halál lenne :).

2013. aug. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Utánanézek a módszereknek és programoknak.
2013. aug. 17. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!