Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van valakinek valami ötlete,...

Van valakinek valami ötlete, hogyan lehet egy extrán levédett fájlról levenni a védelmet windows alatt?

Figyelt kérdés
Még régen, 2 éve(Windows 7 ultimate 32 bit) volt 1 mappám, amiben főkét képek és videók voltak. Nem igazán értettem az ilyen dolgokhoz, és levédtem ezt a windows-on belül(a nevek színe zöld lett). Ez így tökéletesen ment. De a gép újra lett telepítve. Itt kezdődött a baj, nem tudtam hozzáférni a fájlokhoz. Nem voltak szükségesek, nem is foglalkoztam a dologgal olyan 1 évig. Aztán elkezdtem "küzdeni" a fájlokért, rengeteg módszert kipróbáltam, a tulajdonságokban minden engedélyem megvan a fájlokhoz, tulajdonba is vettem mindet, ennek ellenére mikor másolnám (vagy akármit csinálnék vele ami nem megnyitás, de amúgy megnyitni se lehet) azt írja, hogy nincs hozzá jogosultságom, és forduljak engedélyért magamhoz... HBCD-ről elindítottam egy mini windows xp-t ami ugyancsak védettnek találta a fájlokat, semmit nem engedett. Különféle ntfs bizbaszokat is elindítottam, persze hatástalanul. Néhány hónapja bekapcsoltam a SYSTEM fiókot, aminek szintén nem volt hozzáférése semmihez. Most feltelepítettem egy ubuntut másodlagos rendszernek, ami meg nem bírja kezelni sem a mostani ntfs partícióimat, sem azt a partíciót(ez már egy külön merevlemez, mobilrack van a gépházba építve) amin a védett adatok vannak, közben lehet hozzá bírna férni a fájlokhoz. Most egy windows 8 enterprise 64 bitem van, a kettő között pedig 4 operációs rendszer volt, ami nem bírta kezelni a fájlokat... Most ez normális?? Mit csináljak most? 2 partíció volt a merevlemezen és az egyik már leformázódott, félek, hogy nincs sok időm megmenteni az adatokat...
2013. aug. 19. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azoknak már búcsút inthetsz, ugyanis az újra telepítéskor elveszett a titkosító kulcs, vagyis ezt már nem fogod tudni visszafejteni.
2013. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért jó ha tanulok a dologból, mi az a titkosító kulcs?
2013. aug. 19. 22:41
 3/6 A kérdező kommentje:
Már tudom
2013. aug. 19. 22:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Erre nem esküszöm meg, de ha jól emlékszem a Windoes 7 már talán AES titkosítást használ, ami egy kulcs segítségével titkosít.

A kulcs ismeretében lehet visszafejteni az adatokat.


A Windows ezt a kulcsot szépen tárolgatja magában, de a telepítéskor, ha ez nem lett kimentve, akkor bukta van.

2013. aug. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval a linux erről nem tud semmit? Tehát, ha elintézem, hogy lássa a partíciót, akkor elvileg teljes hozzáférásem van a fájlokhoz?
2013. aug. 19. 22:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, mert maga a fájl titkosítva van tárolva.

Hiába férsz hozzá, az adatok helyett a kulcs nélkül csak mindenféle összevisszaság lesz ott.

2013. aug. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!