Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Cd-Dvd iraskor, a pc-ben kell...

MZ 125 kérdése:

Cd-Dvd iraskor, a pc-ben kell legyen telepitve kodekcsomag?

Figyelt kérdés
Van 1 film. A G-spot vagy Videoinspector kiirja milyen kodekkel van csinalva, a/v,( Ac3.../Mpeg...) es hogy van telepitve a pc-be vagy nem. A lejatszo(k) problema nelkul lejatszak a belso sajat kodekuk segitsegevel(DaumPot, Splashpro,Vlc...). Nos a kerdesem az: a film vagy videoanyag cd/dvd-re irasakor, a pc-be kotelezo hogy legyenek telepitve ezek a kodekek?, vagy kodekcsomag? hogy utolag az asztali dvd lejatszo lejatsza oket? Elore megkoszonom a valaszokat.

#kodek telepites #cd/dvd iras
2013. aug. 23. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolkozz logikusan.

Mire kellenek a kodekek?

régi és új Formátumú filmek, zenék hang és kép kicsomagolásához, lejátszásához.

Mi játssza le őket a számítógépen?

a lejátszóprogram amiben vagy van kodek, vagy a gépről keres telepítettet.

Az asztali dvd-ben mi játssza le a filmet?

a firmware-jébe égetett lejátszóprogram.

Valamint az asztali lejátszók előlapján egy matricán rajta van milyen dekódert tartalmaz: MPEG 2/4, DivX , AVCHD ,MKV ,WMV ,MPO ,3D Blu-Ray, Blu-ray Video

,DVD-Video / DVD±R / DVD±RW / CD-R / CD-RW ,Dolby Digital Plus / TrueHD, DTS Surround, DTS-HD Bitstream, LPCM, AAC ,MP3, WMA


stb....


Most pedig kérdezd meg magadtól, hogy vajon mit tud kezdeni egy asztali dvd lejátszó egy olyan lemezzel amin windows-os lejátszóprogramra írt telepített (telepítendő) fájlok vannak?


Ugye ,hogy semmit , azt sem fogja tudni mik azok a fájlok - mivel az asztali DVD lejátszóban nincs windows....

2013. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kosz a valaszt, de oszinten, sokat nem ertek belole, mert:

Imgburnel irtam Cd-re 1 filmet 16x-el es Dvd-re 6 filmet 6x-el, avi es srt formatumokat ugyanolyan elnevezessel, es a nyavajas 6 eves,Divixes Philips nem olvasta le, viszont 1 masik Philips igen, es ez nagyon mergesit.

2013. aug. 23. 14:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy mindent jól csináltál.

Szerintem az lehet a gond, hogy a 6 éves DVD lejátszóban nincs olyan ("kodekcsomag") DivX verzió mint a másik újabb lejátszóban.

2013. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak az zavar, hogy a regebb csinalt dvd-ek mennek a havernel, de ez az ujjabb amirol kerdeztem, nem. Ketszer is megirtam oket, Maxell es Verbatimra, nem mentek, viszont harmadszorra egy regi Verbatim ujrairhatosra irtam oket es igy mentek ugyanazok a filmek. Kulombseg csak annyi: 4x a dvd+rw, es 6x a normalis. Kene + dvd-re irjak ezentul neki?, mind a 2012-2013 uj filmekrol van szo.
2013. aug. 23. 16:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek szerint az sem mindegy milyen sebességgel írsz. Bár a 6x és 4x közt nincs nagy különbség. Ennyire érzékeny lenne az olvasója a másik asztali DVD lejátszónak?


Másik megoldás: -gondolom a divx filmeket nem te készíted (konvertálod) Video DVD-ből avi-ba(divx-be). Hanem csak úgy leszeded a netről, torrentről stb és ezek nem egységesen egyféle képpen konvertált filmek, hanem ahány feltöltő annyi féle módon csinálják.

Ezért azt ajánlom, hogy nézd meg, melyik az a film ami a haverodnál minden körülmények között megy, írd fel az adatait ( képméret, formátum, kép és hang bitráták stb) majd azokat a filmeket amik nem mennek nála, konvertáld át egy sima konvertálóprogrammal olyanná ami megy.

Egy ingyenes konvertáló program az Any Video Converter:

[link]

2013. aug. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A netten megkeresem csak az avi formatu filmeket es sorozatokat, mind a nagy dvd vagy bluray, hdtv rippelo csapatoktol, hozza a feliratot, es ezeket irom cd vagy dvd re. A haveri korben van vagy 2-3 lejatszo ami problemat okoz, a tobbieken megy. Avibol dvd-et is szoktam kesziteni, ezek is hol mennek, hol nem, csak ezeken a problemas lejatszokon. Nem tudom oket meggyozni, hogy a geppel van baj, nem az irassal. Az uzletbol vettek miert mennek?, ezzel vagnak vissza. Kicsit nehez ugyanazt a filmet levenni mas es mas bitrataval, mindeggyik gepre kulon-kulon.
2013. aug. 23. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!