Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vírust kapott a gépem. Aki...

Vírust kapott a gépem. Aki tud kérem segítsen!?

Figyelt kérdés

Szóval most lekiabálhatjátok a fejem hogy mennyire hülye vagyok, a következő dolog zajlott le:

Épp böngésztem a neten, amikor automatikusan letöltött valamit, valami olyasmi neve volt hogy adobe_flash_update.exe . Én meg fogtam azt gondolkodás nélkül felinstalláltam mert elhittem hogy ez tényleg egy frissítés. Meg is történt a baj, a háttéren kívül minden eltünt a gépről, a tálca, a fájlok, mappák, minden. Még újraindítás után is. Rendszervisszaállítás sajnos ki van kapcsolva (nem tudom hogy), csökkentett módban is ugyanaz történik. Windows XP (professional). Segítsetek hogyan csinálhatom ezt az egészet vissza! Köszönöm!



#Windows #vírus #XP #adobe flash update exe
2013. aug. 23. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha tudsz futtass le egy malwarebytest illetve hitman pro-t..Ha nem megy,akkor windows újrarakás,még is csak ez a legtisztább megoldás!

Védelem van fent? Ha igen mi?

2013. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kaspersky Rescue Disc a megoldás. Egy másik gépen letöltöd, kiírod , és arról bootolsz.
2013. aug. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Explorer.exe-t támadhatta meg, ha csak az asztal jön be..tegyünk 1 próbát, feladatkezelő, fájl ,új feladat, beírod, hogy explorer.exe, és vársz, ha semmi, akkor gondolkodnom kell.. :D tény, hogy a reinstall a legtisztább, de én mint "őrült" megküzdenék vele :3 xd
2013. aug. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,esetleg lehetne egy kicsit bővebben lépésről-lépésre?A kérdést a fiam tette fel,és ő sem okosabb pc ügyben,sima avast van a gépén,eddig bevált ezért nem értem.

A két említett programot hogy teszem fel a gépére,ha futtatni sem tud semmit,mert belépéskor még csökkentett módban is minden eltűnik neki.

2013. aug. 23. 23:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi segítséget az explorert és a Discet is holnap megpróbálom,remélem nem komoly...Ha valami nem jön be úgy is sikítok! :)
2013. aug. 23. 23:36
 6/9 anonim ***** válasza:
A kasperskyt innen tudod leszedni: [link] ez egy cd-kép, tehát a neroval ebből kell csinálnod lemezt, nem ezt a fájlt kell kiírni, hanem a tartalmát, de ha jól állítod be, akkor ő azt tudni fogja, remélem tudod miről beszélek nagyjából, a fenti programokat sima asztallal nem fogod tudni felrakni, próbáld meg a feladatkezelős leírást ha működik utána kell egy jó mély víruskeresést csinálni
2013. aug. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Válasz Vilmos ***** válasza:

Gyanítanám, hogy az autorun.inf/conficker vírust kaptad el, mivel a rendszer, ahogy írod, újra tud indulni.

A fájlaid és mappáid megmaradnak ilyenkor, csak elrejti a program.


Csináld meg a következőt : az asztalon hozz létre egy új szöveges TXT dokumentumot. Nyisd meg, és másold bele a következőket:


C:

cd/

ATTRIB -R -S -H /S /D


Ezután menj rá a fájl mentésére. A mentési ablakban alul a 'Fájl Típusa:' mellett válaszd a "Minden fájl (*.*)" variációt az alapértelmezett "Szövegfájl (*.txt)" helyett, és így mentsd el a dokumentumot valami.BAT néven, azaz *.bat kiterjesztéssel (értelemszerűen a "valami" helyett írhatsz mást is).

Miután elmentetted, lépj ki a szövegszerkesztőből és egyszerűen futtasd le azt a BAT parancssort, amit csináltál.

Így vélhetően ismét láthatóvá válnak a mappák és a fájlok - azok is így láthatóak lesznek már, amik eddig rejtettek voltak.


Ha ez így nem működik - bár én nagy esélyt adnék rá, hogy csak rejtetté váltak a mappáid -, esetleg vess egy pillantásd ide, talán az itt linkelt cuccokkal (Hiren's Boot CD ISO) mész valamire : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__4..


Addig is, melegen ajánlom, hogy PenDrive-ot, és semmilyen USB-s külső merevlemezt vagy cserélhető lemezt ne csatlakoztass a gépedhez, mert az a vírus terjedésének melegágya.


Én egyébként azt hallottam erről az autorun.inf/Conficker vírusról - bár nem mondhatom, hogy 100%, hogy azt kaptad el -, hogy XP esetében az operációs rendszer naprakész frissítése (Windows Updater) is megoldja a problémát, de én erre nem vennék mérget! Szerintem keress valamilyen jó, megbízható vírusírtót, és nyálazd át vele a számítógépedet. Vagy ha esetleg úgy inkább megéri, mentsd ki azokat a programokat/fájlokat, amiket meg akarsz őrizni, utána az USB lemezt, amire kimásoltad, egy virusírtós gépnél fertőtlenísd, azután telepísd újra a gépednél a rendszert (XP-t), majd úgy visszamásolhatod a cuccaidat az új, tiszta rendszerre.


Ja, és arra számíts, hogy amint USB lemezt dugsz a gépedbe ennél a vírusos rendszernél, azonnyomban ott is eldugdossa a vírus a mappákat, tehát ott is le kell futtatnod az általam elején leírt BAT parancsfájlt - ez esetben a "C:" részt le KELL cserélni a PenDrive meghajtó-betűjelére.


Esetleg még vírusírtáshoz amolyan "kiinduló"-csomagnak ezt tudom linkelni neked : [link]


Ha rosszabb esetben mégis komolyabb a vírus, amit elkaptál, és valóban letörölte a dokumentumaidat/fájlaidat, indíts azzal a cuccal (CD-ről boot-olható XP-vel), amire egy fentebbi linkel hivatkoztam (Hiren's Boot CD), írd ki lemezre a linkelt ISO fájlt, boot-olj arról, és próbálj lefuttatni egy adatvisszamentő programot - pl.: [link] - vagy ami nekem van : [link] (utóbbi jobb és professzionálisabb)

Bár azt hiszem alapból van beleintegrálva jópár adatvisszamentő program abba a Hiren-rendszerbe. Talán még 1-2 kisebb vírusírtó is van ott, bár ebben nem vagyok biztos, most így nem emlékszem fejből.



Nos, én ennyit tudtam segíteni! Remélem hogy tudod majd használni a leírásaimat és előbb-utóbb csak leküzdöd azt a fránya vírust! ;)


Ja, s persze én is hangsúlyoznám, hogy remélem tanulsz az esetből - máskor legyél nagyon óvatos az ilyesmivel!!! >=S

És nem ártana esetleg beszerezned egy megbízható vírusírtót is. (Esetleg bővebb amatőr infók : [link]


Sok sikert és szerencsét!

2013. aug. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2013. aug. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy kicsit most letörtem,mert a feladatkezelőt nem engedi megnyitni,jobb egérgomb csak csökkentett módban műkszik de a beírt és futtatott bat-tal nem értem el semmit.A mappák és fájlok megvannak,pár dolgot sikerült kimenteni,amitől félek lévén,hogy adathordozó.A gond az lehet,hogy az automatikus frissítések ki voltak kapcsolva a gépen,az XP eredeti,szakembernél lett telepítve,csak a "kölyök trehány"...A Kaspersky Disc-et letöltöttem megpróbálom kiírni,de pont az szjanos-oldalon olvastam,hogy frissíteni kell a programot,mert addig nem indítható el.A net modemes,egymás közt cserélgetjük,természetes,hogy féltem a gépem.Gondoltam itt frissítem,majd a progit úgy rakom át az ő gépére,bár fog.sincs hogy oldom meg.A röhej csak az az egészben,hogy Ő tanul tovább informatikai suliban,miközben belőlem lesz szakember...Nem tudom ő mit tanult az esetből,én nagyon sokat.Mindenkinek köszönöm az eddigi segítségét,ha a K-Disc nem jön be megyek a szakemberhez,nem vacakolok tovább!
2013. aug. 24. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!