Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ismer valaki olyan programot,...

Ismer valaki olyan programot, amivel rengeteg képet tudok egy sokszintű mappa (könyvtár) -rendszerben katalogizálni, változó hosszúságú leírásokkal kiegészíteni?

Figyelt kérdés

Nem képnézegetőkre gondolok, mert azok szerintem buták ehhez.

Konkrétan úgy képzelném el, hogy valamilyen elrendezésben lenne több ezer állat- és növénykép a gépen. És ehhez társulna egy program, ami egy HTML-szerű felületen mutatná a különböző rendszertani csoportokat egészen a fajok szintjéig haladva. Az adott fajra kattintva pedig megjelenik egy leírás az élőlényről néhány fotó társaságában.

Lehet, hogy ilyen oldalak vannak a neten, de ezt az adatbázist a gépen szeretném használni és én szerkeszteni.



2013. aug. 24. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Picasa.Próbáltad már ehhez?Az ugye nem csak sima képszerkesztő.De amit te akarsz az Valamilyen webszerkesztővel valósítható meg.Szerintem.Nekem is van több olyan pl:könyv adatbázis ami így működik.Meg a excel,world oktatóm is hasonló.
2013. dec. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Picasa nem kizárólag webes alkalmazás? Tehát nem a gépemen lennének a jpg-k és a leírások?
2013. dec. 22. 23:01
 3/6 SimkoL ***** válasza:
Itt nézz szét: [link]
2013. dec. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bár itt főleg zene - és filmkatalogizáló programok vannak összegyűjtve, de van köztük 1-2, ami esetleg megoldást jelent nekem.

De az biztos, hogy találtam olyan programot is, ami másban lesz segítségemre, és már régóta gondolkodom rajta.

Köszi!

2013. dec. 23. 11:33
 5/6 anonim ***** válasza:
"A Picasa nem kizárólag webes alkalmazás"Nem.Ugyanúgy használhatod mint más képnézegetőt és katalógust.Bár én nem szeretem mert túl alapos.Nekem egyszerűbb is jó.A webes alkalmazás része az egy plusz.Ami nagy előny.Például van egy kétszázhúsz képes albumod amit tegnap csináltál egy bulin.Emilben elküldöd a linket az albumról annak a huszonötnek aki ott volt.Tíz perc múlva már röhöghetnek hogy mit csináltak.De mint mondom a gépen használható mint katalógus.Sőt saját maga indexel a megadott és kizárt mappák figyelembe vételével.
2013. dec. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy hát a WordPress.De én már azt is rég használtam.Annak idején mindent azzal kellett csinálni.Többek között olyanokat mint amit a kérdésedben pedzegetsz.
2013. dec. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!