Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Linuxot telepítsek...

Milyen Linuxot telepítsek fel? Linket is tudnátok adni?

Figyelt kérdés

Zenehallgatásra, internetezésre, képszerkesztésre, videónézegetésre és pár gagyi játékra használnám csak.


Jelenleg Windows 7 (x64)-fut a gépemen, de mivel nagyon elegem lett belőle ezért szeretném leváltani Linuxra.



2013. aug. 26. 13:09
 1/9 tutivalaszado ***** válasza:
ubuntum 7
2013. aug. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ez ingyenes? Honnan tudom letölteni? Van esetleg magyar verzió is?
2013. aug. 26. 14:40
 3/9 tabaki ***** válasza:

Mi a bánat az az "Ubuntum", pláne a 7? Ubuntu létezik, de már 13 fölött jár a verziószám. Tényleg ajánlható, de nekem jobban tetszik a Linux Mint:

[link]

2013. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tabaki ***** válasza:
Egyébként a legtöbb linux ingyenes, ez is. És szintén 64 bitesben is van. Én a 14 Cinnamon változatot használom (hm, egy napja...), eddig talán ez a legrokonszenvesebb linux, amit próbáltam.
2013. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tabaki ***** válasza:
Ja. Kicsit nehezen reagálok... Mint minden komolyabb disztró, a Linux Mint is tud magyarul. Telepítéskor állítsd be, és annyi.
2013. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És hogyan kell ezeket telepíteni?
2013. aug. 26. 17:40
 7/9 tabaki ***** válasza:
Legjobb, ha letöltöd az ISO-t, kiírod lemezre (ugyebár nem sima másolással, hanem lemezkép kiírása), azután erről a lemezről bootolsz. Amikor a rendszer betöltődik, lesz egy Install Linux Mint vagy hasonló ikon, azzal el tudod indítani a tényleges telepítést. Ekkor egy használható alaprendszer települ fel, amelyikre utólag a Menu -> Szoftverkezelő ikonnal telepíthetsz újabb programokat. Menet közben megkérdezi a felhasználónevedet meg a jelszavadat, a továbbiakban ezekkel mint rendszergazda működhetsz. A kényes műveleteknél (pl. programok telepítése) az itt megadott jelszót kell használnod.
2013. aug. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 26. 18:54
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Hm. Distrowatch oldalon nézz szét. Én az Archot ajánlom, kissé meglepő lesz elsőre a telepítés, meg kissé fapadosnak tűnik eleinte, de hatalmas élmény, amikor rájössz, hogy a te kezedben van a botkormány. A wikije meg óriási.
2013. aug. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!