Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit kell tenni, hogy az...

Mit kell tenni, hogy az audacity hangszerkesztő programmal felvett hangot úgy lehessen mp3 formátumba exportálni, hogy a hang minősége ne romoljon?

Figyelt kérdés
Ugyanis Wave formátumban el tudom menteni a hanganyagot, de amikor mp3-ba mentem, akkor annak a hangja eltorzul, furcsa lesz.
2009. okt. 31. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Lame-t kell letölteni hozzá. [link]

Kicsomagolod pl programfiles-ba, majd Audánál>>> szerkesztés/beállítások/fájlformátumok/könyvtár keresése...itt megadod a lame_enc.dll-t...egyből állíthatsz bitrátát is...

2009. okt. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Használj magasabb bitrátát. Ha nem akarsz, van az encodernek kismillió paramétere, ami befolyásolja a minőséget. Érdemes velük eljátszani, vagy legalább végiggondolni, hogy számodra melyik menyire fontos. Nem tudom az audacity milyen encodert használ, LAME paramétereinek leírása: [link]

Ha fontos a minőség, inkább valamilyen veszteségmentes tömörítést használj mp3 helyett.

2009. okt. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, melyek által sikerült megoldanom a problémát.
2009. okt. 31. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!