Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki segítene a Mac OS X...

Valaki segítene a Mac OS X használatában kicsit?

Figyelt kérdés

Arra volnék kíváncsi ugyanis most vettem macbook pro -t 2008 asat és lenne egy pár dolog. Legujjabb van rajta.

Hogy kell karbantartani? Ccleaner ilyesmire gondoltam hogy kell. Rendes RAR ozo kellene hozzá.. Photoshopot szeretnék rá van Ncore om minden.. Valaki arra kérném mongya el hogy kell használlni, telepiteni rá. Ma volt egy olyan hogy lecsuktam, felnyitottam és sötét csikor kijelzö.. 2x ujra inditottam most jo. Az tul melegedés? Ja és hogy kell csillagot,pontosvesszőt csinálni és hogy kell folyamatokat leállitani. (telepitettem az office-t és mindig az jött i hogy megy a safari pedig be volt zárva)


2013. aug. 28. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb kérdésedre Mac hiányában nem tudok válaszolni, de egyre igen: Csak a Windows igényel CCleaner-féle karbantartást. Például a registry takarítás ilyen: más rendszereken nincs registry egyáltalán, így Mac-en sem. Ez a Windows egyik legnagyobb gyengesége, mert még beépített eszköz sincs rá.


Legjobb tudomásom szerint a programok telepítése nem is lehetne könnyebb: rákattintasz a telepítőre és az ikonját áthúzod az egyik rublikából a másikba. (mikor egyszer a 10.5-öt próbáltam VMWare alatt, így kellett telepíteni a Firefoxot)


Unrar, a rar-ok kibontásához, csak rákerestem, hogy "unrar mac os x", azért ennyit igazán megtehettél volna...

[link]


A többire nem tudok válaszolni.

2013. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszokat! Másik gondom nem tudom hogyan kell törölni ..
2013. aug. 28. 17:05
 3/10 anti paladin ***** válasza:

Jobb gomb a fájlon, Move to trash. Aztán a trasht a dock-ban tudod üríteni.

Photoshop van ncore-on, én is onnan szedtem. Vagy a letöltött állományban vagy az info-ban van leírás a telepítésről.

Folyamatok leállítása: Dock/applications/utilities/activity monitor.

Képernyő hiba: nem valószínű a túlmelegedés. Ha mákod van csak memória hiba. Nézz körbe az alma support-on:

[link]

Csillag, pontosvessző: alt+az ami kell/shift+az ami kell. Zongorázd végig a billentyűzeted. :)

Billentyűzet kombók: van pár alap cucc ami hasznos és nagyban gyorsít a melón:

[link]

2013. aug. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél köszi! Tapi padom van nincs jobb gomb.. Launch padban jobb gomb amugy? Vagy a dokkban? Photoshopot nem tudtam még le törölni.
2013. aug. 28. 22:27
 5/10 A kérdező kommentje:
Megvan a törlés! Az aktív folyamatok még nincs :))
2013. aug. 28. 22:36
 6/10 anti paladin ***** válasza:

Bocs a jobb gomb kifejezésért. Azt a köv menüben tudod állítgani - van több módja is: bal felső sarok, alma ikon, system preferences, trackpad. A system preference a mac "vezérlőpultja".


Aktív folyamatok: nálam alapértelmezetten a Dock-ban van egy Applications mappa, azon belül egy Utilites mappa és azon belül van az activity monitor.

Ha nálad nem így van akkor nyiss egy Finder ablakot. Az ablak bal felső részében van egy Devices nevű rész, ott vannak a vinyó partíciói. Rákatt a partícióra és ott van az Application mappa.

2013. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
KÖSZI :DD A Másik remélem utolsó hofy fök akarom rakni a photoshoppot és azt irja fent vannak a maradékok.. pedig igyekeztem mindenhonnan az elözöt le törölni. Ötlet???
2013. aug. 29. 22:06
 8/10 anti paladin ***** válasza:

Mármint kézzel törölgetted? Remélem nem. Egyébként így kell:

Dock/Application/Utilities/Adobe uninstaller. :)


Kiakadt programok erőszakos kilövésére van egy egyszerűbb mód is az korábban jelzettnél, van amikor ez is elég:

Képernyő bal felső sarka, alma ikon, force quit.

2013. aug. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anti paladin ***** válasza:
Ja igen, ha kézzel törölted a Ps-t és emiatt hisztizik az uninstaller, próbáld meg visszatelepíteni a törölt verziót és utána a helyes módon eltávolítani.
2013. aug. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megvan köszI!!!!! Lessz egy uj kérdésem figyelgesd!!!
2013. aug. 31. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!