Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem képes az AVG letöröl...

Miért nem képes az AVG letörölni/semlegesíteni az általa felismert vírust?

Figyelt kérdés
Kiírja, hogy itt meg itt vírust talál, de amikor mondom neki h törölje, kiirja, hogy nem sikerült. Így meg nem jó, mert ugyanúgy rajta marad. Keressek jobb víruskeresőt?
2009. nov. 1. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell lecserélned, mert az AVG nagyon jó. Nekem is ez van. Vannak olyanok, amik a rendszerfájlokban vannak, ezeket nem tudja kitörölni. Nálam ezt akkor dobja fel, amikor bedugom a pen drive-omat. Nem kell vele foglalkozni, ezek nem tesznek kárt semmiben sem.
2009. nov. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hátigen, System Volume Informationban írja, hogy van valami, elég zavaró néha. de ha azt mondod, h semmi gond, akkor oké, köszi :)
2009. nov. 1. 12:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Rém egyszerű. felrakod a gépre a FreeCommandert vagy bármi más hasonló filekezelő programot. Megkeresed a kitörlendő file-t (amit az AVG megtalált, de nem tud törölni). Ezután ctr+alt+delt nyomsz (azaz kinyitod a feladatkezelőt). Leállítod az "explorer.exe"-t. Ezután alt+tab segítségével átkapcsolsz a freecommanderedre, és hopp, törlöd a vírust. Aztán alt+tabbal vissza a feladatkezelőre és "új feladat" -> explorer beírásával ismét üzembe helyezed a kezelőfelületet. Az AVG azért nem tudja törölni a vírust, mert az exploreren keresztül próbálja (vagy valami ilyesmi).


Ha így sem megy, akkor rakd fel a gépre a killbox nevű ingyenes programot. Ez 3-féle módszerrel próbál törölni. Ha az illető file egy dll, akkor még szükséges lehet az is, hogy töröld a memóriából az ezt a dll-t használó folyamatokat. Ez pl. process explorer (szintén ingyenes program) segítségével történhet.

2009. nov. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Nem kell vele foglalkozni, ezek nem tesznek kárt semmiben sem."


Én is ezt gondoltam, amíg rá nem jöttem, hogy a gépemet távvezérlik és észrevétlenül spam küldésére használják francia és olasz emailszolgáltatók irányában.

2009. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

És erre hogy jöttél rá?

2009. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
tcpview
2009. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!