Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel kérdés! Van olyan...

Excel kérdés! Van olyan lehetőség, hogy egy cella ugyanazt az értéket vegye fel, ami egy másik cellában van, úgy hogy ne hivatkozzon rá?

Figyelt kérdés

Olyan értéket szeretnék kiíratni az adott cellába, amit körbehivatkozás miatt nem tudok. Úgy meg tudom oldani, hogy egy rejtett segédcellából átmásolom kézzel, de valami automatizált dolog jó lenne rá.

Előre is köszönöm.



2013. szept. 1. 11:35
 1/6 BringaManó ***** válasza:

hát körbehivatkozás ne legyen, ez természetes.

(vagyis olyat nem tudsz, hogy az egyik cellától függ a másik értéke, de ugyanakkor egyiké is függjön a másiktól... -- de ez logikus, nem?)


ha megírod (vagy megmutatod) konkrétabban a problémát, akor talán tudunk okosabbat mondani.

2013. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát a konkrét példa az tökmindegy. Az enyémet most nem írom ide, mert az bonyolult lenne, talán csak úgy tudnám, ha átküldöm a fájlt, és közben magyarázok hozzá. De mint mondtam, nem is ez a lényeg, azt hiszem félreértesz.

Csak annyi érdekelne, hogy van-e az Excelben olyan függvény, ami felveszi ugyanazt az értéket, ami az adott cellában van.

Pont a körbehivatkozást szeretném kiküszöbölni valahogy, mert muszáj lenne ugyanarra(akár végtelen tizedesjegyű) az értékre hivatkozni, amire most épp nem tudok a körbehivatkozás miatt.

2013. szept. 1. 13:44
 3/6 BringaManó ***** válasza:

Na de ha arra akarsz hivatkozni, amire most nem tudsz kötbehivatkozás miatt, az természetes, hiszen azzal nem szüntetnéd meg a körbehivatkozást...

pl.

A1 = A2+1

A2 = A1*3

hát ez nem megy, mert körbehivatkozás. (érthető is.)

ha most beiktatsz még egy lépést, mondjuk így:

A1 = A2+1

A2 = A1

A3 = A2*2

ettől még ugyanott vagy...


Könnyen lehet, hogy félreértek valamit, mert tényleg nem is tudom értelmezni, hogy ez mit jelent:

"egy cella ugyanazt az értéket vegye fel, ami egy másik cellában van, úgy hogy ne hivatkozzon rá"

(hát hogy a fenébe vegye föl szegény, ha nem hivatkozhat rá?...)


Ott kezdődik, hogy a körbehivatkozást meg kéne szüntetni.

Utána lehet folytatni a problémamegoldást.

(A körbehivatkozást nem lehet úgy megszüntetni, hogy még egy lépést beiktatsz, mert attól az még kör marad, csak nagyobb kör lesz... :-)


Remélem, hogy minél hamarabb megérti valamelyikünk a másikat. Én ennyit tudtam tenni a nemes célért. :-)

2013. szept. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úgy értem az "egy cella ugyanazt az értéket vegye fel, ami egy másik cellában van, úgy hogy ne hivatkozzon rá" -t, hogy van-e az Excelben olyan függvény, vagy esetleg olyan megoldás, amivel kiírathatnám a cellából az adatokat, RÁHIVATKOZÁS NÉLKÜL, tehát egyfajta automatizált átmásolása a kapott adatoknak egyik cellából a másikba.

Azért tettem fel a kérdést, mert nyilván nem tudom megszüntetni a körbehivatkozást, és arra keresek választ, hogy a kapott adatokat hogyan lehetne betenni ráhivatkozás nélkül egy másik cellába. Úgy, mintha én gépelném be az adatot. Egyszerűbben sajnos nem tudom elmagyarázni.

2013. szept. 1. 19:19
 5/6 BringaManó ***** válasza:

amikor egy függvénnyel egy cellából "kiíratod" az adatokat egy másikba, azt hívjuk hivatkozásnak.

lehet még írni makrót, az nem fogja automatikusan megcsinálni, csak amikor azt lefuttatod.


(ez a körkörös hivatkozás direkt van benne? tagaszkodunk ahhoz? ez valami közelítéses számításhoz kell?)

2013. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Makróval meg lehet csinálni, de attól függ, hogy mi lesz a megoldás, hogy a másolandó cella értékét manuálisan akarod beírni vagy képlettel számolod.


Első esetben, a munkafüzet munkalapjának változásakor futtatnám le a makrót:

Private Sub Workbook_SheetChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range)

If Target.Address = "$B$1" Then

Cells(1, 1).Value = Cells(1, 2).Value

End If

End Sub


A második esetben a munkafüzet sheetcalculate eseményében másolnám át a másolandó cella tartalmat.

2014. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!