Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows (de) aktiválás?

Windows (de) aktiválás?

Figyelt kérdés
Van itthon egy számítógép, amin volt egy aktivált Windows, de elromlott. Van szükség a Windows deaktiválására, egyáltalán létezik ilyen, vagy simán fel tudom rakni az új gépre azt az eredeti Windows-t ugyanazzal a kulccsal?

2013. szept. 11. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha oem verziójú a win (sztem az, mert a géphez adták), akkor vszeg akadályba fog ütközni az aktiválás, mert eredetileg már aktiválva lett egy gépen, és másik gépen meg nem lehet (a hardverazonosítók alapján tudják).
2013. szept. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lajos54 ***** válasza:
100%

Valóban így van, mint az előttem szóló írta. Éppen azért nincs olyan, hogy "deaktiválás", mert az a Windows egy adott géphez lett vásárolva. Másik gépen már azért nem működik. Microsoft üzletpolitika...

Ettől függetlenül egy próbát megér, verziótól függően. Nekem XP-m van, szintén OEM. Pár évvel ezelőtt tönkrement az alaplapom. Újat kellett vennem, persze másik processzorral, tehát gyakorlatilag új gépem lett. Próbaképpen feltelepítettem ugyanazt az XP-t, megpróbáltam aktiválni, online. Simán elfogadta.

2013. szept. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]


Itt azt írják, hogy lehet ,csak előtte törölni kell. De azt mégis hogyan?

2013. szept. 12. 17:11
 4/4 A kérdező kommentje:
Itt ugye ezt írja: Átvihetem a szoftvert egy másik számítógépre, illetve átruházhatom egy másik felhasználóra? A szoftvert átviheti az Ön egy saját másik számítógépére. A szoftvert (a licenccel együtt) átviheti valaki más számítógépére, feltéve, hogy a) Ön a szoftver első licencelt felhasználója és b) az új felhasználó elfogadja jelen szerződés feltételeit. Az átruházáshoz át kell adnia az eredeti adathordozót, az eredetiséget igazoló tanúsítványt („Certificate of Authenticity” vagy „COA”), a termékkulcsot és a beszerzés igazolását közvetlenül a másik személynek; Ön a szoftver egyetlen példányát sem tarthatja meg. Az átruházáshoz felhasználhatja a megengedett módon készített biztonsági másolatot, illetve azt az eredeti adathordozót, amelyen a szoftvert beszerezte. Amikor a szoftvert átviszi egy új számítógépre, a szoftvert le kell törölnie a korábbi számítógépről. A szoftvert Ön nem viheti át azzal a céllal, hogy licenceket osszon meg számítógépek között. Get Genuine Windows szoftvert, Pro Pack vagy Media Center Pack szoftvert Ön kizárólag a licencelt számítógéppel együtt ruházhat át.
2013. szept. 12. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!