Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Segitseget szeretnek kerni az...

Proat kérdése:

Segitseget szeretnek kerni az alabbi problemaban! (Jatek, fps problema),64bites windows 7 ultimaten, ami 32bitesen nem volt?

Figyelt kérdés

Nha, elore is koszonom a segtisegeteket! 



A problemam az alabbi lenne :



A heten eletembe eloszor talalkoztam 64 bit-es windows-zal, sp 1es 7 ultimate.


League of Legends es DoTA2 (Defense of the Ancients), és mind a kettovel problemam van ezen a windowson.

Minden driver ahogy neztem rendesen fel van installalva, a driver cd-n van egy 86 es egy 64es verzio, mind a kettonel a 64eset tettem fel, 86osnal azt irta ki az intel (vga) driver, hogy a gepem nem eri el a minimum gepigenyt (nem tudom, hogy miert…. i3 2.3gzh lenovo laptop g580 20150-es ha minden igaz.)


Nvidia driverek is fel vannak telepítve, mindent leellenoriztem mindenhol ahol csak tudtam, minden naprakesz, rendesen fel van telepitve. Az elmenyindexem a videokartyan a jatekokra valo tekintettel 6,5os. Nha de, Directx10-eset jelez a system, amit nem ertek, mivel a 11eset mar feltettem, letoroltem feltettem, ugyan ezt megtettem a driverekkel, mindennel, amivel csak tudtam, amire csak gondolni lehetett, hogy esetleg problemaja lehet vele. minden 32bites programot amit talaltam letoroltem es feltettem a 64bites verziojat, vagy hagytam, mert annyira nem volt nagy jelentosege egyelore. Allitolag ha a windows 7esed a direct x 10et veszi eszre, akkor a vidoekartyadnak a drivereivel van a problema…. nos, nem tudom.


League of Legends problema : 32 bitesnel nem volt ilyenem, atlagosan 60-65 fps-esen fut a jatek high-medium beallitasokon mind a ket windowsnal, 1g-s videokartyam van. Amikor 10ember egymasnak esik is „Harcolunk :p” egyszeruen lemegy 10-13-15-20-25 (valtozo) fps-re es zavaroan akadozik a jatek 64bitesen. A LoL-nak NINCS konkret 64bites clientje vagy alkalmazasa amit fel lehetne tenni, a forumozok szerint a 32bitesnek is kompatibilitast kell mutatnia a 64bites windows-zal, minden problema nelkul. Az elejen 2 fps-re esett le, feltettem a directx-et ujra (akkor a9es c verzioja volt fent) es utana lett „jobb”, a fent emlitett problema.



DoTA2 : Steam nevu programon keresztul fut a jatek, ehhez sincs konkret 64bites client, letoltod, felteszi, patcheled, go. DoTA2 is nagyjabol med-high beallitasokon elfutott teljesen rendben, 64 bitesen a jatek ugyan ugy, 10 emberes csatanal ugy dont, hogy 1-1 masodpercre beakad, lefagy, majd tovabb megy minden gond nelkul a megszokott fps-esen, neha-neha leesik az fps-em, nem nagyon, de zavaro a jatek szempontjabol mind a ket fent emlitett dolog.


Maga a gepem gyorsabb, azert gondoltam, hogy kiprobalom a 64bitet, mivel a 32 bit ugye ha minden igaz visszavesz a gep teljesitmenyebol, 2,8 gigat vett eszre eddig a 4g rambol, a 64bti hasznalja mind a 4et. A jatekbol ki-be lepegetes (alt-tab) pillanatok alatt megy.

Minden mas rendben mukodik.



koszonom, udv.

bence


U.i.: Mind a ketto free to play jatek, plusz nagyon gondolkodom hogy felaldozok 1 g memoriat es visszateszem a 32biteset :/



#játék #Windows 7 #driverek? #direct x problema
2013. szept. 13. 13:48
 1/1 anonim válasza:

Az os lehet, hogy nem állítottad be a játékokat a nagyteljesítményű videokártyára! ( ATI Radeon kártyánál jobb klikk az asztalon és a ,,Váltható grafikus rendszer konfigurálása" menüpont alatt nyisd meg a Catalyst Control Centert, ahol keresd ki a játékot és ãllítsd be a nagyteljesítményű videokártyára.(NVIDIA-nál is hasonló, de azt nemismerem))

Ha mégis, akkor egyszerűen a processzorod nem bírja a sok effektet a teamfightokban (Nekem is laptopom van, hiába az 1gigás ATi Radeon kártya, a Statik sivv így is néha belaggolja a LoL-t;)) , szóval vedd lejjebb a textúrarészletességet, de inkább az árnyékok és az effektek minőségét, azokat tolerãlja legkevésbė a processzor!


Remėlem segítettem ;)

2013. szept. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!